Težak poraz Partizana u Berlinu! Crno-beli samo na momente ličili na tim

19:56

1

Alba se igrala košarke, pa do vrha zatrpala koš crno-belih

Partizan Alba Dante Eksum (1) - Copyright KK Partizan

Partizan je odigrao dobro samo u uvodnih nekoliko minuta, a onda je Alba trojkama ubila volju i slomila duh crno-belih.

Vodila je i 26 razlike, Partizan je u par navrata prišao na oko 10, ali ništa više od toga.

Na kraju, Alba - Partizan 100:84 (33:18, 28:25, 16:18, 23:23).

Jasno je da ovako ne može da se igra, mnogo toga će morati da ispravlja Željko Obradović. Večeras je odbrana šuta za tri i ofanzivnog skoka potpuno zakazala, što su stvari koje se daju ispraviti.

Dva statistička podatka posebno "bodu oči": Skokovi su 40:24, a asistencije 31:14. Od toga je Alba imala 14 ofanzivnih skokova...

Alba je večeras dobro počela, povela je 5:0, a onda je Eksum poveo Partizan do 11:11. Tu se malo vodila borba, ali onda je usledio neobjašnjiv potop Partizana.

Domaćin je počeo da rešeta iz svih oružja i do kraja prve četvrtine je imao +15 – 33:18, da bi u drugoj četvrtini imao i 26 poena prednosti!

Alba je za poluvreme dala čak 61 poen. Ipak, i tako je Partizan imao šansu da se vrati. Samo je malo "zategao" odbranu i povezao konce u napadu i u trećoj četvrtini je prišao na samo 10 razlike, 64:54.

No, tu je neobjašnjivo stao, a Alba nastavila da pogađa i dominira u skoku i odbila je svaki napad crno-belih, kojima je večeras trojkama "ukrala dušu".

Crno-belima nije pomoglo ni oko 1.000 njegovih navijača u Berlinu.

Najefikasniji u Partizanu bio je Eksum sa 22 poena. Anđušić je dodao 14, a Panter i Ledej po 13.

U Albi su poene dali svi koji su ulazili u igru, a najviše Tamir Blat – 16. Igrač utakmice je ipak bio Luk Sikma sa 15 poena, 7 asistencija i 6 skokova.

Alba: Lo 11, 6as, Proćida 12, Smit 9, Matisek, Šnajder 5, Šulde, Olinde 11, 10sk, 4as, Kumandže 8, 6sk, Timan 8, 5as, Sikma 15, 7as, 6sk, Blat 16, Zusman 5.

Partizan: Vukčević, Ledej 13, Koprivica 2, Panter 13, 6sk, Papapetru 1, Eksum 22, 4as, 3sk, Jovanović nije igrao, Naneli 7, Lesor 9, 6sk, Trifunović 3, Anđušić 14, Madar.

40. minut: Alba je iskoristila poslednjih nekoliko sekundi za napad i dala je trojku, tako da je "pukla stotka" u Berlinu. Kraj meča - 100:84.

39. minut: Deluje da se Partizan predao, što verovatno i jeste tačno. 97:80, manje od dva minuta do kraja.

36. minut: Gomila, gomila ofanzivnih skokova večeras i mnoštvo poena iz drugog pokušaja. 94:76.

35. minut: Blat daje trojku! Ovo ubija moral potpuno, osma njihova trojka u drugom poluvremenu. Partizan ima velikih problema da brani taj šut i ofanzivni skok. Novi tajm-aut Obradovića. 90:74.

34. minut: Blat daje trojku, Ledej vraća košem, ali onda još jedna trojka Albe! Izgleda da se domaći tim vraća u svoj ritam, a to ne valja... Osmorica igrača Albe su večeras davali trojke. 87:72

33. minut: Sikma pogađa i vraća na 14 poena, ali Eksum zakucava uz faul Kumadžea! Daje i dodatno - 81:70.

31. minut: Papapetru daje jedno od dva slobodna bacanja. 77:62.

Kraj treće četvrtine, 77:61.

30. minut: Anđušić je promašio oba slobodna bacanja, što su prva promašena bacanja za crno-bele. 77:61. Još 10 minuta nade.

30. minut: Promašio je Papapetru, ali Zusman pogađa trojku! Domaći igrači pucaju čim vide obruč i za sad im dobro ide. 77:61.

29. minut: Prišao je Partizan na 73:61, počeo je da pogađa. Velika je razlika, ali na terenu deluje da je sasvim dostižno.

27. minut: Imao je Partizan nekoliko prilika, ali je promašio svoje šuteve, da bi Lo postigao trojku i povratio osetniju prednost za Albu. Obradović traži tajm-aut. 70:54

25. minut: Napravio je Anđušić nesportsku grešku pri šutu, ali je Alba odatle izvukla samo jedan poen. Na drugoj strani Panter promašuje trojku. Utakmica je sada vrlo intenzivna i jaka, ovako se očekivalo da bude od početka. Odlično trče crno-beli, ali i Albatrosi su isto tako brzi. Mora da se igra poziciono. 65:54.

24. minut: Popravio je Partizan i skok u defanzivi, ali i u napadu. Sada Eksum nekako ubacuje težak šut i samo je 10 razlike - 64:54!

23. minut: Sjajna odbrana Partizana, tako se to igra! Sada Eksum istrčava kontru i zakucava i razlika je već 64:52! Tajm-aut za Gonzalesa.

22. minut: Drugo poluvreme je počelo mirnije, ali Partizan vidno bolje igraju odbranu. 64:48

Alba vodi 18:8 u skokovima i 18:7 u asistencijama posle prvog poluvremena. Moraju crno-beli da se trgnu, imali su nekoliko perioda dobre igre u napadu i odbrani, ali nikako da vežu minute. Alba je iskusna, uigrana, teško je poremetiti, a još je večeras služi šut, koji je trenutno na neverovatnih 80 odsto za dva poena – 16/20. Za tri je 7/15.

Ovo su strelci:

Alba: Lo 2, 5as, Proćida 9, Smit 7, Matisek nije ulazio u igru, Šnajder 5, Šulte nije ulazio u igru, Olinde 11, Kumadže 6, Timan 4, Sikma 8, Blat 7, Zusman 2.

Partizan: Vukčević, Ledej 4, Koprivica 2, Panter 5, Papapetru, Eksum 13, Jovanović nije ulazio u igru. Naneli, Lesor 4, Trifunović 3, Anđušić 12, Madar.

Kraj prvog poluvremena, 61:43.

20. minut: Imao je Partizan nekoliko napada i prilika da dodatno smanji rezultat, ali nije imao sreće. Crno-beli su imali tri sekunde za poslednji šut, ali ništa. 61:43.

19. minut: Ledej postiže svoje prve poene na meču, ali Olinde vraća trojkom. Eksum ponovo za 57:41. 18:8 u skokovima je za Albu.

18. minut: Igra se sada koš za koš, ali Partizan definitivno deluje probuđeno. Loptu preko pola prenosi Anđušić, što je zanimljivo. Sada je fauliran i postiže oba bacanja.52:35

16. minut: Anđuuuuuušiiiiić! Partizan je napravio seriju 9:0, tako da Izrael Gonzales traži prvi tajm-aut na meču. 46:29. Anđušić sada ima 10 poena, Eksum 11.

16. minut: Konačno malo sreće za Partizan. Alba gubi loptu, Panter daje koš, a onda i dodatno bacanje i smanjuje na "samo" 46:26.

15. minut: Ne samo da Partizan gubi ogromnom razlikom, već i igrači deluju pogubljeno. Eksum je, na primer, leteo i pogađao na početku utakmice, sada mu lopta ispada i odlazi u aut kod bloka. Anđušić daje trojku. 46:23.

14. minut: Proćida zakucava, pa daje koš za 46:20. Partizan je u potpunom raspadu. Alba već ima 13 asistencija, dominantna je u skoku.

13. minut: Anđušić konačno daje koš, a onda Blat lagano pogađa sa distance. Sa velikom lakoćom i samopouzdanjem igra Alba. Čekamo da se Partizan trgne. 40:20.

12. minut: I opet trojka! Partizan je potpuno stao, sve promašuje, a domaćin gađa samo "dno mrežice". 38:18

Kraj prve četvrtine, 33:18.

10. minut: Imao je Partizan dovoljno vremena za napad, Papapetru je ubacio loptu u koš, ali je Sikma "navukao" Eksuma na faul u napadu. Alba ima 7,7 sekundi za poslednji napad, a Naneli faulira Šnajdera pri šutu za tri - pogađa sva tri! 33:18.

10. minut: Sjajna šuterska partija Albe. Lesor je nakupio već tri lične greške. Igra se sada u tempu berlinskog tima. Timan beleži lake poene za 30:18

8. minut: Olinde daje koš posle ofanzivnog skoka, novi tajm-aut Obradovića. 24:16.

7. minut: Smirio se malo haotični tempo. Blat daje čak petu trojku za Albu na ovoj utakmici. 22:16.

Partizan bodri mnogo navijača, vide se i srpske zastave po hali, odjekuje "Ustanite, Grobari", a onda kreće pevanje. To je Evroligi falilo osam godina.

5. minut: Eksum vodi Partizan u ovom trenutku, a onda su ekipe razmenile trojke. Mnogo poena, posle pet minuta, rezultat je 16:16.

3. minut: Eksum daje trojku, Sikma vraća! Igra se vrlo, vrlo brzo, što dovodi do mnogo tranzicije. Eksum iz kontre daje koš za izjednačenje - 11:11.

2. minut: Alba je povela 5:0, a Koprivica zakucava i postiže prve evroligaške poene za Partizan posle osam godina. Sikma daje trojku! 2:8.

Ovo je Partizanova startna petorka: Eksum, Panter, Trifunović, Vukčević, Koprivica.

- Ekipe su na terenu, intonira se himna Evrolige, meč samo što nije!

- Još malo...

- Alba skoro uvek napuni halu, ona je klub sa zvanično najviše navijača u Nemačkoj.

- Zanimljivo je da Partizan i Alba nikad nisu igrali u Evroligi. U Evrokupu su igrali četiri puta i skor je 3:1 za tim iz Berlina.