Monstruozna partija Mornarovog pojačanja za preokret i slavlje u Aleksandrovcu (VIDEO)

16:47

0

Sjajan meč u prvom kolu AdmiralBet ABA lige

igokea - Copyright AdmiralBet ABA liga/Nikola Vuruna

Mornar je posle preokreta u gostima pobedio Igokeu i tako počeo novu sezonu u AdmiralBet ABA ligi.

Vodila je Igokea na poluvremenu 10 razlike, toliko je imala i u trećoj četvrtini, ali je Mornar preokrenuo i slavio. Na kraju, posle 40 minuta igre u Aleksandrovcu: 83:91 (19:21, 28:16, 19:23, 17:31).

Ključna je bila poslednja četvrtina, a igrač utakmice svakako je novajlija u Mornaru, 24-godišnji Daron Rasel. Plejmejker iz Filadelfije je visok samo 180 centimetara, ali je današnji meč završio sa 41 poenom, šest skokova i šest asistencija, uz samo dve izgubljene lopte. On je danas čak 18 puta šutnuo za tri i pogodio devet.

Njemu je podršku pružao Vladimir Mihailović sa 26 poena. Preostali poeni Mornara bili su raspoređeni na šestoricu igrača, od kojih niko nije dao više od šest poena.

U Igokei, koja počinje novu eru, sve oči su bile uprte u Marija Nakića, koji je imao dabl-dabl učinak od 16 poena i 10 skokova u svom debiju u AdmiralBet ABA ligi. Nikola Tanasković je utakmicu završio sa 15 poena i devet skokova, dok je Brajant Kroford bio sjajan sa 13 poena i 13 asistencija.