Zvezda je prvak Srbije! Tripla kruna obojena u crveno-belo! (FOTO GALERIJA)

19:48

1

Crveno-beli pobedom u Železniku stavili tačku na trofejnu sezonu

košarkaši crvene zvezde - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su rekordnu, 22. titulu prvaka države pošto su i u drugoj utakmici finala plej-ofa bili bolji od FMP. Konačnih 71:59 (15:9, 19:22, 25:14, 12:14) oslikaa odnos snaga na terenu, ali ne i to koliko je ova utakmica zapravo bila siromašna kada se radi o košarci.

Previše nervoze, festival promašaja, izgbuljenih lopti, pa i tehničkih grešaka, sve je to obeležilo 40 minuta igre u Železniku. Donekle i razumljivo jer se radi o poslednjem meču u predugoj i napornoj sezoni. Iz ugla Crvene zvezede i uspešnoj.

Posle Kupa Radivoja Koraća i AdmiralBet ABA lige osvojeno je i domaće prvenstvo, pa u klubu sa Malog Kalemegdana moraju biti zadovoljni učinjenim.

Najveće zasluge za trijumf idu na račun Nikole Ivanovića, koji je i MVP završnice AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. On je bio taj kome se večeras igrala košarka i koji je Zvezdu pogurao ka tronu, a kapitenu Branku Laziću poklonio još jedno dizanje šampionskog trofeja.

Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na portalu 24asedam.

59:71 - Crvena zvezda je prvak Srbije!

55:69 - Evo tehničke i za FMP. Neradnžić je sankcionisan.

55:66 - Posle trojke Markovića, osam izgubljenih lopti zaredom! Nerandžić postiže trojku.

52:63 - I četvrta tehnička za crveno-bele, sada je zaradio trener Dejan Radonjić!

48:61 - Pogodio je Simonović za dva, a onda Manojlović za tri na početku poslednje četvrtine.

45:59 - Kraj treće četvrtine.

43:55 - Da li su crveno-beli konačno prelomili rivala? Trojke Ivanovića i Lazića, te bacanje Mitrovića i sve deluje kao da je utakmica rešena, iako do kraja ima još cela poslednja četvrtina.

41:48 - Moćan nalet Zvezde i serija 8:0 za trenutak su prekinuti posle tehničke Luki Mitroviću.

38:40 - Koš Nerandžića uz faul Kalinića i tehinčka za igrača ZVezde zbog protesta.

35:40 - Deluje kao da se samo Ivanoviću igra. Nova trojka za plus pet.

35:37 - Gotovo da nema ritma ni na jednoj strani, ovo je bio minut domaćih.

31:37 - Baš kao na početku utakmice Kuzmić prvi pogađa za dva, a sada koristi i slobodno bacanje.

31:34 - Kalinić i Vajt vraćaju opipiljivju prednost crveno-belima, Pavićević vraća trojku za kraj nervoznog i nekvalitetnog poluvremena.

26:28 - Dve trojke Radonjiča, druga uz faul Lazića nad Izunduom. Tehničkla Laziču, pogođen penal Radonjića i koš Tasića, FMP je na minus dva.

17:28 - Raste prednost Zvezde, iako se ni crveno-beli ne mogu pohvaliti preterano kvalitetnom igrom.

17:24  - Pet poena vezuje Nikola Kalinić, dva bacanj i tek druga trojka ukupno na meču. Aleksa Stefanović pogađa prvu trojku za tim iz Železnika posle 14 minuta igre.

12:17 - Ivanović nastavlja sa koševima, domaći ubacili "dva plus jedan".

9:15 - Nije bilo mnogo dobre košarke u prvoj četvrtini. Zvezda na krilima Nikole Ivanovića (sedam poena) i Ognjena Kuzmića (pet) ima lepu prednost.

7:13 - Ivanović vezuje četiri poena, trener domaćih Nenad Stefanović mora da traži tajm-aut.

6:9 - Mnogo, mnogo promašaja. FMP šut iz igre 1 od 10, Zvezda 3 od 11.

4:8 - Nikola Ivanović je strelac prve trojke na utakmici.

4:5 - Izundu iz igre i Tasić sa penala precizni za domaći tim, Kuzmić polovičan sa penala. Nervozan početak meča i mnogo promašenih otvorenih šuteva na obe strane,

0:4 - Kako je igrao prvu, tako počinje i drugu utakmicu Ognjen Kuzmić je prvi strelac na utakmici.

Sve je spremno za početak susreta! Intonirana je državna himna, igrači su na parketu, tribine su popunjene. U ekipi Crvene zvezde je i Marko Simonović, nema Ognjena Dobrića i Ostina Holinsa. Krećemo ui možda poslednjih 40 mionuta u sezoni.