Zvezda u "stotoj" brzini pregazila FMP! Blizu je titula prvaka Srbije!

18:39

1

Crveno-beli lako dobili prvu utakmicu finala AdmiralBet Košarkaške lige Srbije

kkcz-fmp-21 - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde napravili su prvi korak ka osvajanju titule prvaka Srbije! I to kakav korak!

Ubedljiva i sigurna igra izabranika trenera Dejana Radonjića od prvog do poslednjeg minuta duela sa ekipom FMP okončana je pobedom od 110:71 (24:18, 29:11, 26:23, 31:19)! Crveno-beli vode sa 1:0 u seriji i do zvanja šampiona države, odnosno trećeg trofeja u sezoni mogu već u utorak (20.00) kada je na prgramu druga utakmica finala.

Iako je, kada jedna ekipa slavi sa 39 poena razlike, jasno da je ceo tim odradio vrhunski posao, mora se izdvojiti učinak Ognjena Kuzmića od 17 poena i sedam skokova. U drugom poluvremenu pratili su ga imenjak Dobrić (14 poena) i Nikola Ivanović, koji je pored 14 poena zabeležio sjajnih devet asistencija.

Najefikasniji akter susreta ipak je došao iz redova FMP. Nikola Tasić je ubacio 19 poena, Nenad Nerandžić je dodao 16, a Marko Radonjić 14, ali su ostali, pre svih Ebuka Rufus Izundu (3 poena) podbacili.

Za brigu je crveno-belih je povreda Holinsa, koji posle jednog pada pod košem nije mogao sam da napusti parket. Do kraja meča se nije vraćao u igru, a koliko je povreda ozbiljna znaćemo narednih dana.

Tekstualni prenos mogli ste da pratite uz portal 24sedam.

110:71 - Kraj utakmice!

103:63 - Nikola Ivanović probija granicu od 100 poena posle treće nesportske lične greške košarkaša FMP u poslednjoj četrvtini. Cirbes diže prednost na plus 40!

93:56 - Pući će i stotka, u to više niko ne sumnja. Dobrić rešeta šutevima za tri poena.

82:52 - Na parketu je Maik Cirbes, a Zvezda je na plus 30!

79:52 - Duel poprima karakteristike egzibicije, prednjači Nikola Ivanović asistencijama. Kuzmić impresivan, 17 poena i 7 skokova za 17 minuta. Gotova je treća četvrtina.

67:42 - Sada pet poena vezuje kapiten Lazić!

62:42 - Taktika ekipe FMP je pokušati šutevma za tri poena smanjiti prednost, ali Marković vraća na drugoj strani. Prethodno je Holins nezgodno pao i udario koleno. Tek uz pomoć saigrača je napustio parket. Nije poznato hoće li se vraćati u igru, mada, kako stvari stoje za to nema potrebe.

53:33 - Ponovo početak četvrtine pripada gostima. Videćemo da li će nastaviti u tom ritmu ili "nestati" kao u drugoj četvrtiini.

53:29 - Uz zvuk sirene za kraj druge četvrtine Ognjen Dobrić pogađa prvu trojku za Zvezdu. Igrači su na odmoru, a deluje da se pitanje pobednika neće postavljati do kraja.

46:24 - Stavili su pod svoje košarkaši Zezde svoje rivale i jednostavno ih melju iz napada u napad.

37:22 - Raste prednost Zvezde, gosti su postigli samo četiri poena u pet minuta druge deonice. Sva četiri u prvom minutu.

30:22 - Brzo su se igrači FMP vratili u meč, pa brzo i dopustili Zvezdi da vrati stvari na svoje mesto. Dve greške Izundua i ponovo jeplus osam za Zvezdu.

24:22 - Ni minut druge četvrtine nije prošao, a gosti su se sa četiri vezana poena vratili u meč.

24:18 - Kraj prve četvrtine koju je potpuno obeležio centar Zvezde Ognjen Kuzmić sa 10 poena.

20:14 - Ne da se ekipa iz Železnika. Crveno-beli ne pogađaju spolja, ali su u reketu nezaustavljivi.

16:8 - Nemaju rešenje za Kuzmića gosti, postigao je poena koliko i svi igrači FMP. Sa pristojno popunjenih i u crveno-belo obojenih tribina čuju se slavljeničke pesme.

12:7 - Minijatura Kalinića, sam sebi je asistirao od tablu i poentirao u poslednjoj sekundi.

Crveno-beli igraju u specijalno dizajniranim dresovima.

10:5 - Kuzmić koristi asistenciju Kalinića, a Tasić upisuje goste na semafor. Pogađa Vajt za Zvezdu, a Radojnić daje prvu trojku na meču. Kuzmić već na šest poena.

4:0 - Prve poene na susretu postigaoje Ognjen Kuzmić. Posle brze kontre Holins lako poentira.

Sve je spremno za početak susreta, igrači su na parketu, intonirana je himna Republike Srbije.