16:08

0

Crveno-beli slavili sa 76:69

mega-zvezda-23 - Copyright AdmiralBet ABA liga/Mega Mozzart/Ivica Veselinov

Košarkaši Crvene zvezde upisali su i 16. trijumf u AdmiralBet ABA ligi pobedom nad Megom sa 76:69 (20:25, 25:15, 18:12, 13:17) u 19. kolu regionalanog takmičenja.

Crveno-beli su teže nego što se očekivalo stiglo do novih bodova, a odlučila je poslednja četvrtina u kojoj su izabranici Dejana Radonjića ubacili u petu brzinu i na kraju zasluženo stigli do važnih bodova.

Domaćini su se pokazali u dobrom svetlu, pre svega to se odnosi na prvo poluvreme, u kojem su dominirali, ali u nastavku meča nisu uspeli da održe tako visok ritam.

Čini se da je presudila povreda Simanića pred kraj treće deonice, što je umnogome uticalo na dalji tok meča.

Tako su košarkaši Zvezde prekinuli niz od dva poraza u Evroligi, što će igračima značiti mnogo na samopouzdanju.

Ipak, treba istaći da gosti nisu odigrali neku briljantnu partiju, ali sigurno da je za njih najvažnije da su stigli do trijumfa.

Najefikasniji u pobedi Zvezde bili su Kuzmić sa 17 poena, dok su Ivanović i Dobrić meč završili sa 11 postignutih koševa.

U poraženom istakli su se Matković sa 20, dok je Usković ubacio 13, a Đurišić je duel završio sa 10 poena.

KRAJ

40. Zvezda je ipak na kraju stigla do važne pobede protiv Mege sa 76:69

38. minut - Pet poena zaredom Mege, i utakmica ponovo ulazi u uzbudljivu završnicu.

37. minut - Čini se da su crveno-beli napravili odlučujuću prednost i ulaze sa dvocifrenom prednošću u samu završnicu. Izabranici Dejana Radonjića sve bliži trijumfu.

34. minut - Mega uspela da smanji prednost Zvezde na jednocifrenu razliku. Očekuje nas uzbudljiva završnica.

32. minut - Do izražaja dolazi kvalitet crveno-belih, polako raste prednost gostujuće ekipe.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Zvezda napokon zaigrala kako treba, i pred početak poslednje četrvtine imaju dvocifrenu prednost (63:52).

27. minut - Košarkaš Mege Simanić iskreneuo je nogu pri jednom doskoku, i za njega je utakmica završena. Veliki hendikep za domaćine.

24sedam

26. minut - Napokon trojka Vajta, i to prva iz petog pokušaja. Zvezda otišla na plus pet (54:49).

24. minut - Odlično zakucavanje Simanića, nema dileme da se pobednik neće znati do poslednjeg minuta.

22. minut - Nastavlja se izjednačena utakmica, dominiraju kao i u prvom poluvremnu centri. Niko ne može da se odlepi (47:45) za Zvezdu.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

20. minut - U poslednja dva šuta prvog poluvremena, Zvezda postiže dve trojke i poluvreme odlazi sa plus 5 (45:40). Posebno Davidovićeva trojka u poslednjoj sekundi sa devet metara.

17. minut - Ponovo su ušli u izjednačenu utakmicu. Niko ne može da se odlepi, rezultat je egal (36:36).

15. minut - Zvezda pravi preokret i prelazi u prvo vođstvo u meču (30:29). Mnogo bolji igra u odbrani daje rezultate.

13. minut - U poslednjih minut i po mnogo grešaka sa obe strane. Ivanović prekida seriju, smanjuje prednost - 29:26.

11. minut - Zvezda bolje krenula u drugu deonicu, Dobrić drži ritam sa četiri poena zaredom.

KRAJ PRVE ČETVRTINE:

10. minut - Bolje igra domaćina. Posle prve deonice vode sa 25:20. Najzaslužniji za ovo vođstvo je centar domaćina Matković.

8. minut - Mega prvi put ima vođstvo od šest poena (23:17). Zvezda nema rešenje za napad domaćina.

6. minut - Odlični Kuzmić održava Zvezdu u igri. Postigao sedam poena od 13 ukupno. Sa druge strane sjani Matković sa 12 koešva. Obračun centara sa obe strane.

4. minut - Dosta grešaka sa obe strane. Egeal na početku. Vajt donosi izjednačenje crveno-belima - 9:9

3. minut - Bolje krenuli domaćini, ali niko se u prvim minutama nije odlepio. Svako maksimalno koristi svoj napad.

1. minut - Mega vodi sa 5:2, trojka Jovića digle na noge klupu domaćina.