Najbolji meč sezone! Bogdanović namestio ruku, bušio protivničku mrežicu, ali Atlanti ni to nije pomoglo! (VIDEO)

0

Srpski košarkaš u porazu protiv Čikaga 130:118 postigao 20 poena

bogdan - Copyright Tanjug/AP Photo/Hakim Wright Sr.

Bogdan Bogdanović napokon je namestio ruku, rešetao protivnički koš, ali ni to nije bilo dovoljno  Atlanti da slavi u meču protiv Čikaga.

Hoksi su poraženi od Bulsa 130:118, a srpski reprezentativac je za 41 minut postigao 20 poena, uhvatio četiri lopte, imao tri asistencije, i tako izjednačio ovosezonski košgeterski rekord.

Bogi je loše krenuo, ali kako je odmicala utakmica, šut ga je sve više išao, ali ni to nije bilo dovoljno da njegova ekipa slavi.

Treba istaći da je Atlanta i večeras bila lišena nekolicine igrača, tako da se to moglo osetiti kako je utakmica odmicala, da ovaj skrećeni roster kluba iz Džordžije ne može da parira odličnoj ekipi Čikaga.

Hoksi su parirali tokom prvog poluvremena, ali onda na scenu stupaju gosti koji su preuzeli incijativu i na kraju zasluženo stigli do četvrte uzastopne pobede.

Sa druge strane ovo je drugi poraz tima našeg košarkaša, ali za dva dana imaće priliku da se osvete Čikagu, jer se ponovo sastaju, ali ovaj put putuju u Ilinois.

U pobedničkoj ekipi posebno se istakao Demar Derzon, koji je imao fantastično šutersko veče.

Meč je završio sa 24 poena, uz deset asistencija i pet skokova.

Veliku podršku je imao u Nikoli Vučeviću, crnogorski košarkaš je zabeležio 24 poena, uz 17 skokova i šest asistencija.

U poraženom timu najefikasniji je bio Rediš sa 30 koševa, pratili su ga Tre Jang sa 29, kao i Bogdan Bogdanović.

Dalas je ostvario pobedu na gostovanju protiv Portlanda sa 132:117, ali ponovo za klub iz Teksasa nije igrao Boban Marjanović.