0

Autor: Milan Nastić

Nagitsi slavili protiv Portlanda sa 111:106

Copyright Tanjug/AP Photo/David Zalubowski)

Čim Nikola Jokić igra na svom nivou, tada i Denver pobeđuje. Tako je bilo i u meču sa Portlandom gde su Nagitsi slavili sa 111:106 (34:25, 23:32, 21:21, 33:28), a srpski košarkaš je bio najbolji akter na utakmici sa 41 poenom, uz pet skokova i isto toliko asistencija, i bez izgubljene lopte za 38 minuta koliko je proveo na parketu.

Inače, ovo je Jokiću četvrti meč u sezoni gde je postigao više 40 koševa i time još jednom pokazao zašto je jedan od najozbiljnijih kandidata za MVP NBA lige.

Ovaj trijumf je bio izuzetno važan za tim iz Kolorada, jer su pobedili direktnog konkurenta u borbi za plej-of.

Inače, Portland se nalazi u rezultatskoj krizi, jer su doživeli i treći poraz zaredom.

Što se tiče samog meča viđene je velika velika borba, i pobednik je odlučen u poslednjim minutama.

Naime, Denver je odlično krenuo, i prvu četvrtinu završio u svoju korist sa devet poena razlike. Uzvraća Portland, i na poluvreme se odlazi sa sa malom prednošću domaćina.

Rezultatska klackalica viđene je i u trećoj četvrtini, a Denver dolazi do 17 trijumfa u sezoni u poslednjoj deonici.

Blejzersi su uspeli da minut pre kraja smanje na pet poena, ali u sledećem napadu Jokić postiže poena, što se na kraju ispostavilo da je odlučilo pobednika, i zasluženo stigli do novog trijumfa.

Pored Jokića, odličnu partiju u Nagitsima je pružio Džamal Marej sa 24 koša, od toga 10 u poslednjoj četvrtini.

U poraženoj ekipi istakli su se Demijan Lilard sa 25 koševa i Karmelo Antoni sa 24 poena.

Od ostalih mečeva treba izdvojiti i osmi poraz zaredom Sakramenta. Ovaj put Bruklin je savladao Kingse sa 127:118, i tako još više produbio krizu u timu za koji igra Nemanja Bjelica.

Srpski reprezentativac ponovo nije dobio šansu, čak nije bio ni na klupi, pa se ponovo postavlja pitanje kakav je status Bjelice u Sakramentu.

Najbolji u Bruklini bili su Braun i Harden sa 29 poena, dok je u poraženoj ekipi prednjačio Foks sa 27 koševa.