Vratio se! Bejlov prvi premijerligaški gol posle više od sedam godina

0

Autor: J. T.

Prvi gol Velšanina od povratka u Totenhem

Copyright Tanjug/Julian Finney/Pool via AP

Samo 18 minuta protiv Vest Hema nije mu bilo dovoljno, ali tri protiv Brajtona jeste!

Nedugo pošto je u 70. minutu zamenio Erika Lamelu, Geret Bejl je postigao svoj prvi premijerligaški gol posle više od sedam godina!

Preciznije, sedam godina i 166 dana, odnosno od maja 2013, kada je pogodio u oproštajnoj utakmici protiv Sanderlenda.

Povratnik iz Real Madrida sjajnim trzajem glavom na centaršut Serhija Regeljona, svog povremenog saigrača i u Španiji, savladao je golmana gostiju i, ispostavilo se, doneo pobedu svom timu 2:1.

Prethodno je Hari Kejn bio precizan za “pevce” iz penala u 13. minutu, ali je Tarik Lampti u 56. doneo izjednačenje, koje je bilo na snazi sve do pomenutog 73. minuta.

Tanjug/Mike Hewitt/Pool via AP

Totenhem se ovom pobedom popeo na drugo mesto Premijer lige posle sedam kola, sa dva boda manje od vodećeg Liverpula, dok je Brajton odigrao i petu utakmicu bez pobede (tri poraza, dva remija) i nalazi se na 16. poziciji.