Tadić drži Ajaks na vrhu: Pogotkom sa bele tačke obezbedio pobedu u de klasikeru (VIDEO)

19.12.2021

16:01

0

Lako je Ajaksu kada imaju sjajno raspoloženog Tadića

Copyright Dušan Tadić, Profimedia

Fudbaleri Ajaksa upisali su važnu pobedu na gostovanju Fejenordu u derbiju poznatom kao de klasikero rezultatom 2:0, a strelac drugog pogotka bio je kapiten reprezentacije Srbije, Dušan Tadić.

Lako je Ajaksu kada imaju sjajno raspoloženog Tadića.

Do prednosti su stigli krajem prvog poluvremena, kada je Markos Senesi zatresao sopstvenu mrežu. U nastavku je domaćin odolevao, te na sve moguće načine pokušavao da izbegne poraz, ali je Tadić sa bele tačke u 80. minutu postavio konačnih 2:0.

Bio je ovo njegov sedmi gol u prvenstvu, a uz to ima i 11 asistencija.

Tim Erika ten Haga se na ovaj način vratio na pobednički kolosek nakon što je šampion Holandije u prošlom kolu poražen od AZ Alkmara (1:2).

Ajaks se prvi na tabeli sa 39 bodova, dva više od prvog pratioca PSV-a, ali ima i utakmicu više. Fejenord zauzima treće mesto sa 36 bodova.

Podsetimo, pred početak derbija, došlo je do napada na gostujući autobus, koji je, na putu do samog ulaza u stadion, morao da prođe pored najvatrenijih navijača domaćina. Srećom, niko nije bio povređen.