16:30

0

Od 64. minuta Subotičani bili bez Đurasovića

Navijači Napretaka - Jakuze - Copyright MN Press

Fudbaleri Napretka pobedili su Spartak u utakmici 21. kola Superlige Srbije. Jedini gol za Kruševljane na njhihovom stadionu dao je Petar Đuričković.

Zahvaljujući ovoj pobedi ekipa Milana Đuričića (trenutno ne vodi tim zbog bolesti) je stigla do petog mesta na tabeli. Sada imaju 30 bodova, koliko i četvrtoplasirana Vojvodina. Takođe, upisana je pobeda posle dva vezana poraza, od Mladosti i Crvene zvezde. Za razliku od Napretka, ekipa Vladimira Gaćinovića nije uspela da veže i drugi trijumf. Podsetimo, u prethodnom kolu pobedili su Vojvodinu sa 3:2.

Posao domaćinu je bio lakši od 64. minuta, kada je Aleksa Đurasović dobio crveni karton.

Posle toga, u 70. minutu, Đuričković je postigao gol. Iskusni fudbaler se namestio na ivici kaznenog i "opalio" po lopti. Pogodio je donji ugao.

Sada sledi zimska pauza, a prvenstvo će biti nastavljeno početkom februara.