Proleter udarnički za kraj godine: Povratnik Ninković najavio pobedu, sada su u egalu sa Nišlijama

15:12

0

Sada sledi zimska pauza

20211107npKojic - Copyright MN Press

Fudbaleri Proletera su pobedili niški Radnički u utakmici 21. kola, rezultatom 2:0. Utakmica je praktično bila rešena već u 20. minutu. Do tada su se u strelce upisali Nikola Ninković, a kasnije i Stefan Tomović. Zahvaljujući ovoj pobedi, tim iz Novog Sada se po broju bodova izjednačio sa Radničkim. Oba tima imaju po 27 bodova.

Povratnik u srpski fudbal postigao je prvi gol za novosadski tim, već u 6. minutu. Kasnije je pobedu samo potvrdio Tomović.

Proleter u poslednje vreme igra po sistemu "toplo-hladno", odnosno pobeda - poraz - pobeda... U prošlom kolu su poraženi od Kolubare, ali je kalendarska godina završena uspešno, trijumfom.

Kada je reč o Nišlijama, posle dva vezana remija, usledio je i poraz.

Sada sledi zimska pauza, a onda u februaru i nastavak šampionata.