Goleada za kraj: Napredak se budi, agonija Metalca se nastavlja

16:57

0

U Gornjem Milanovcu odigran najefikasniji meč ovog kola

20211015vmJakuza - Copyright MN Press

Kompletirano je i 15. kolo Superlige Srbije. Metalac i Napredak su odigrali veoma efikasan meč, a slavili su gosti iz Kruševca, rezultatom 3:2.

Napredovali su na tabeli i sada su peti sa 23 boda, ali što je mnogo važnije za njih prekinuli niz utakmica bez pobede. U prethodnih pet utakmica imali su tri poraza i dva remija, mada su u Kupu bili bolji od Železničara.

Kada je reč o Metalcu, ovo je peti vezani ligaški poraz, za pretposlednje mesto i samo 12 bodova. Lošiji je samo Novi Pazar.

Poveo je Napredak, golom Marka Tomića u 24. Posle kornera Saše Marjanovića sa leve strane, lopta je došla do Tomića, na drugoj stativi koji je glavom poslao u mrežu. Na 2:0 je u 40. minutu povećao je Dejan Kerkez, a novu asistenciju je upisao Marjanović. Da li je je Kerkez bio u ofsajdu se proveravalo, ali je prvobitna odluka ubrzo i potvrđena.

Čim se krenulo sa centra, Damjan Krajišnik je smanjio prednost. To je bio 45. minut, ali ne i kraj golovima u prvom poluvremenu. Đorđe Jovanović je iskoristio to što je Mateja Maslarević samo na kratko odbranio. Sa nekoliko metara lako je rešio situaciju.

U 49. minutu Nemanja Stojić je glavom realizovao centaršut iz slobodnog udarca sa leve strane.

Do kraja meča bilo je prilika na obe strane, ali bez promene rezultata.