Novosadski derbi "završen" već u 10. minutu: Malo sreće i snalažljivosti dovoljno za bodove Vojvodine

01.11.2021

18:58

0

Igralo se na "Karađorđu", viđen je samo jedan gol, u nastavku bolji bio formalni domaćin

20200624mmVukadi01 - Copyright MN Press

Odigrana je još jedna utakmica 15. kola Superlige Srbije i to gradski derbi Novog Sada. Na "Karađorđu" je zvanično bio domaćin Proleter, a slavila je Vojvodina sa 1:0. Jedini pogodak za ekipu Slavoljuba Đorđevića dao je Miljan Vukadinović.

Ispostavilo se da je utakmica rešena veoma rano, u desetom minutu. Posle akcije Nemanje Čovića, Veljka Simića i Dejana Zukića, Vukadinović je uspeo da savlada Nikolu Petrića. Imao je i sreće. Golman Proletara je na kratko zaustavio pokušaj iz neposredne blizine, ali je Vukadinović u padu nekako ubacio loptu u mrežu.

Tako je nastavio sa davanjem golova. Ovo mu je četvrti pogodak u sezoni, a bio je strelac i u prethodnom kolu, kada je pobeđen Radnički 1923 sa 3:1.

U nastavku meča bilo je prilika na obe strane, a u drugih 45 minuta Proleter je bio blizu postizanja gola. Ipak, Stefan Tomović, Ognjen Mitrović i Evandro nisu uspeli da savladaju Nikolu Simića koji se u nekoliko navrata istakao odličnim intervencijama.

U sudijskoj nadoknadi, mogla je i Vojvodina do novog gola, ali Uroš Kabić i Mladen Devetak nisu bili uspešni.

"Stara dama" je sada na četvrtom mestu, a ovo je treća vezana pobeda, ako se računa i Kup Srbije. Na drugoj strani, Proleter je posle četiri uzastopne pobede upisao i dve vezane pobede. Ekipa Dušana Bajića je deseta.

Nešto ranije, Novi Pazar i Radnik su odigrali bez pobednika.