Nemci idu među 8, "dželati" Srbije kući! U Dortmundu je i grmelo i sevalo, a VAR je poništavao golove (FOTO/VIDEO)

23:18

0

Utakmica je bila prekinuta zbog katastrofalnih vremenskih uslova

Copyright AP Photo/Andreea Alexandru

Posle duela između Švajcarske i (eliminacije) Italije nije bilo novog iznenađenja u okviru osmine finala Evropskog fudbalskog prvenstva u Nemačkoj. U Dortmundu je Nemačka sa 2:0 pobedila Dansku koja je u suštini i izbacila naše Orlove sa šampionata.

Strelci su bili Kaj Haverc u 53. minutu, sa bele tačke, a konačan rezultat je u 68. minutu postavio Džamal Musijala. Tako će ekipa Julijana Nagelsmana 5. jula u četvrtfinalu igrati protiv pobednika meča Španija - Gruzija, koji je na programu sutra od 21 čas.

Meč je obeležio i prekid zbog veoma lošeg vremena u prvom poluvremenu, ali i dva poništena gola, na obe strane. U oba slučaja su odluke donete posle VAR intervencije.

U prvom poluvremenu, Nemci su bili dominantniji, a već u 4. minutu došli su do prednosti, ali je gol Nika Šloterbeka ipak poništen zbog ranijeg faula. Napadi "Elfa" su se nastavljali, pa je kapiten i golman Danske Kasper Šmajhel je odlično intervenisao u sedmom i 11. minutu.

Onda je u 36. minutu došlo do pomenutog prekida. Sudija Majkl Oliver je u jednom trenutku pogledao u nebo, kojim su se pojavile munje, a onda i gromovi. Bilo je i kiše i grada, pa ih je poslao u svlačionicu iz predostrožnosti. Utakmica je nastavljena posle skoro 25 minuta, a Danska je u finišu prvog poluvremena propustila dve šanse.

U nastavku meča, viđena je nešto drugačija slika. Danci su uspeli su u 48. minutu da zatresu protivničku mrežu preko Joakima Andersena. Međutim, gol je poništen zbog prethodnog ofsajda u kome se našao danski fudbaler Tomas Dilejni.

Usledila je kazna, a ulogu tragičara je "preuzeo" Andersen. Pogodila ga je lopta u ruku, a siguran izvođač penala bio je Haverc. Treba reći da je odluka o penalu doneta tek posle poziva iz VAR sobe.

Fudbaleri Nemačke su imali veliku šansu u 59. minutu. Haverc je istrčao kontru, prevario Šmajhela, a onda je šutirao pored gola. Domaći fudbaleri su u 68. minutu poveli 2:0 preko Musijale, koji je savladao Šmajhela.

Nemačka je u finišu meča imala priliku da stigne do ubedljivije pobede. Florijan Virc je prvom minutu nadoknade vremena postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda. Nekoliko minuta kasnije ponovo je u prilici bio Haverc, Šmajhel je zaustavio njegov udarac, a sudija Oliver je potom svirao kraj meča.

Blog uživo:

Drugo poluvreme

Kraj utakmice u Dortmundu!

90. minut+4 - Ridiger je intervenisao i poslao loptu u korner.

90. minut+1 - Nema gola Virca koji je prebacio Šmajhela, bio je u ofsajdu. Ipak se proveravala situacija. I bio je ofsajd.

Igraće se još pet minuta.

90. minut - Snažno je šutirao Virc, ali je Šmajhel ukrotio loptu koja je išla pravo od njega.

88. minut - Izašao je Sane, a umesto njega šansu je dobio Anton, kome je ovo i debi na šampionatu.

AP Photo/Andreea Alexandru

83. minut - Filkrug je izašao jedan na jedan sa Šmajhelom koji je odbranio. Mada je ionako bio ofsajd.

81. minut - Bilo je još izmena u timu Nemaca. Ušli su Henrihs i Virc umesto Rauma i Musijala. Menjao je i selektor Danske. Vind, Brun Larsen i Damsgard su ušli umesto Hojlund, Kristensen i Eriksen.

72. minut - Andersen je dobio žuti karton.

70. minut - Dvostruka izmena u Danskoj. Norgard i Poulsen umesto Dilejnija i Skov Olsena.

68. minut - GOL! Golom Musijale su poveli Nemci sa 2:0.

Krenuo je ka golu fudbaler Bajerna, malo zastao, ali i iskoristio što Šmajhel nije istrčao na tu loptu. Sada su Nemci veoma blizu plasmana među osam najboljih na šampionatu.

66. minut - Hojlund je sa desetak metara šutirao, ali je odbranio Nojer.

65. minut - U redovima Nemačke, dvostruka izmena. Čan umesto Andriha, a Filkrug umesto Gundogana.

60. minut - Nervozni su bili Danci, pa je i Mele dobio žuti karton. U slučaju prolaska dalje neće imati pravo da igra. I selektor Nemačke Nagelsman je dobio žuti karton.

59. minut - Haverc je imao izglednu priliku, ali nije uspeo da realizuje "jedan na jedan".

57. minut - Bah je dobio žuti karton.

53. minut - Penal izvodi Haverc i GOL! Sada je 1:0 posle dva poništena gola.

Šmajhel se bacio u pravu stranu, ali šut je bio veoma precizan u donji ugao, uz stativu. I poveli su Nemci.

52. minut - Proverava se da li je Andersen igrao rukom u kaznenom prostoru. Ipak penal za Nemačku.

48. minut - GOL! Andersen je strelac, ali se gol ipak proverava. I nema gola zbog ofsajda u kojem je bio Dilejni. Tako je odlučeno posle gledanja snimka.

22.27 - Sudija Oliver je pozvao kapitene Gundogana i Šmajhela na kraće konsultacije. I meč je i nastavljen, odnosno počelo je drugo poluvreme.

Prvo poluvreme

45. minut - Velika prilika za Hojlunda posle greške Musijale i kontre, ali nije uspeo da prebaci Manuela Nojera. Ovo je bila najopasnija prilika ispred gola Nemaca.

42. minut - Šloterbek je izbgubio loptu u svom kaznenom prostoru, do nje je došao Hejlund i šutirao u spoljni deo mreže.

41. minut - Selektor Danske Hjulmand dobio je žuti karton zbog prigovora.

37. minut - Kakva odbrana Šmajhela, posle pokušaja glavom Haverca sa desetak metara.

22.00 - Utakmica se nastavila od 36. minuta, kada je i bila prekinuta.

21.55 - Ekipe se vraćaju na teren. Izgleda da će meč biti nastavljen.

21.50 - Čeka se odluka zvaničnika da li će meč biti nastavljen.

39. minut - Igrači su zbog pljuska poslati u svlačionice.

36. minut - Sudija Oliver je zbog munje na nebu iznad stadiona odlučio da na kratko prekine meč. Ekipe je poslao na klupe. Kiša je nastavila da pada.

31. minut - Eriksen je nameštao loptu na 17 metara. Ali je pogodio samo živi zid Nemaca.

30. minut - Mele je fauliran na ivici kaznenog, od strane Andriha. Slobodan udarac.

24. minut - Mele je iskosa sa leve strane šutirao, ali nije bio precizan, da pogodi okvir gola.

21. minut - Ridiger je intervenisao ispred Eriksena koji je ipak izblokiran. Posle kornera opasnost je otklonio Kros ispred svog gola.

16. minut - Kros je pogodio živi zid, tačnije Vestergarda koji je bio odličan protiv Srbije. U velikoj meri je uticao da ne bude golova u mreži Šmajhela.

15. minut - "Slobodnjak" za Dance, ali su ga loše izveli. Usledila je kontra, pa je na kraju Sane iznudio prekršaj na 20-ak metara.

13. minut - Musijala je šutirao sa 18 metara, snažno, ali pored gola.

10. minut - Haverc dobija loptu od Ridigera sa desne strane. Uhvatio je loptu na kontra strani i šutirao u dalji ugao. Odbranio je udarac Šmajhel koji je imao mnogo posla u uvodnim minutima.

8. minut - Novi korner za Nemce, ali su se sudarili Ridiger i Andrih. Lopta je otišla u polje.

4. minut - Kros je izveo korner, a Šloterbek glavom pogodio mrežu Danaca. Radovao se domaćin, ali radost je kratko trajala. Pre toga faul. I sudija Oliver nije pokazao na centar, već je loptu dodelio Šmajhelu.

3. minut - Nemci opsedaju gol Danaca. Prvi korner na isteku trećeg minuta.

21.00 - Počinje duel u Dortmundu, na stadionu Borusije, vicešampiona Evrope.

20.54 - Intoniraju se himne.

20.52 - Danci su u crvenoj opremi. Nemci su u beloj.

20.29 - Nemci su do osmine finala došli posle pobeda nad Škotskom (5:1) i Mađarskom (2:0) i remija sa Švajcarcima (1:1). Kada je reč o Dancima sa tri remija završili su na drugom mestu grupe C u kojoj je bila i Srbija.

20.06 - Poznate su i startne postave:

Nemačka: Nojer - Kimih, Ridiger, Šloterbek, Mitelštad - Andrih, Kros - Musijala, Gundogan, Virc - Haverc.

Danska: Šmajhel - Andersen, Vestergard, Kristensen - Mele, Norgard, Hojbjerg, Kristijansen - Eriksen - Vind, Hojlund.

19.30 - Ko bude bolji, čeka uspešnijeg iz duela Španije i Gruzije.

19.25 - Sudija je Majkl Oliver iz Engleske, a meč počinje u 21 čas.