Prvi put bez golova na ovom Euru! Remi Holanđana i Francuza uz odluku o kojoj će se pričati! (VIDEO)

21.06.2024

22:55

0

Derbi grupe D zatvara osmi dan na šampionatu Evrope

Copyright AP Photo/Sunday Alamba

Tamo gde se možda i najmanje očekivalo dobili smo prvi meč bez golova na tekućem Euru u Nemačkoj. Na kraju osmog dana šampionata, u derbiju grupe D, Francuska i Holandija su podelile po bod - 0:0.

Ovakav rasplet najmanje odgovara Poljacima, koji su posle današnjeg poraza od Austrije i matematički ostali bez šanse da se domognu jednog od prva dva mesta, dok najvećim favoritima u ovoj grupi daje malu mogućnost da u trećem kolu i kalkulišu sa rezultatima pošto ih i remiji sigurno vode u nokatu fazu šampionata.

Ko nije gledao utakmicu samo na osnovu rezultata mogao bi da zaključi da nije mnogo toga propustio, ali bi se i te kako prevario. Jer, večeras je samo jedan gol nedostajao da jedan od derbija grupne faze Eura dobije više nego zadovoljavajuću ocenu.

Šanse su se ređale na obe strane. Nešto bolje imali su Francuzi, kojima je i te kako nedostajala ubojitost Kilijana Mbapea, koji je zbog preloma nosa ceo meč presedeo na klupi za rezerve. Njegov izostanak nije uspeo da nadomesti Antoan Grizman, koji je imao dve najbolje šanse na utakmici, ali iz peterca nije uspeo da ubaci loptu u mrežu.

Na kraju, razloga za žal imaju i Holanđani. Nekoliko sekundi u 69. minutu imali su veliku pobedu u džepu posle gola koji je postigao Simons. Ipak, pomoćni sudija odlučio je da podigne ofsajd Damfrisa jer je procenio da je uticao na igru tako što je smetao Menjanu da pokuša da odbrani šut mladog Holanđanina. Posle nekoliko minuta provere, dobio je podršku i iz VAR sobe, ali nema dileme da će se o ovoj odluci i te kako pričati i polemisati narednih dana.

KRAJ! Imamo prvi meč na EP u Nemačkoj koji je završen bez golova. Francuska - Holandija 0:0.

90. minut - Igraće se pet minuta nadokande vremena.

AP Photo/Sunday Alamba

86. minut - Kako se bliži kraj meča deluje da se obe selekcije više fokusiraju da ne prime gol.

79. minut - Umesto Depaja na terenu je Verghorst.

75. minut - Prve promene kod Francuza. Dembelea i Tirama zamenili su Koman i Žiru. Prethodno je trostruku promenu napravio Kuman - Simonsa, Frimponga i Shautena zamenili su Verman, Vajnaldum i Gertruida.

69. minut - PONIŠTEN GOL HOLANĐANA! Ćavi Simons je postigao gol, ali je on poništen zbog toga što je Dumfris smetao Menjanu. Odluku pomoćnika potvrdila je i VAR soba.

65. minut - Nova velika prilika za Grizmana posle sjajne akcije Francuza, i ponovo iskusni napadač iz peterca nije uspeo da zatrese mrežu rivala.

60. minut - Pokušao je Tiram sa 18 metara, ali je lopta otišla pored stative.

54. minut - Igra se slično kao u prvom poluvremenu, otvoreno na obe strane, ali nedostaje taj završni pas koji bi stvorio izglednu priliku.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nije bilo promena u sastavima ekipa u odnosu na početak meča.

45. minut - Posle jednog minuta nadoknade završeno je prvo poluvreme. Holandija - Francuska 0:0.

36. minut - Imali su Holanđani situaciju dva na dva, Simons se odlučio na šut sa 20-ak metara, ali slabo i pravo u golmana Francuske.

32. minut - Prvi žuti karton na meču dobija Shauten.

28. minut - Još jedna odlična prilika za Francuze, Tiram je utrčao potpuno usamljen u kazneni prostor po desnoj strani, šutirao je snažno sa 10-ak metara, ali pored gola.

24. minut - Malo je zatišje u poslednjih 10-ak minuta na terenu.

16. minut - Gakpo je pokušao malo iskosa sa leve strane, njegov šut sa 17 metara odbranio je Menjan.

14. minut - Obrukao se Grizman. Rabio je izašao sam pred golmana Holanđana, na petercu je odlučio da bude nesebičan i proigra svog napadača, koji je promašio ceo fudbal pred praznom mrežom. Kakvo takvo opravdanje može da mu bude to što mu je lopta išla malo iza leđa.

4. minut - Grizman je oprobao šut sa preko 20 metara, Verbrugen je sjajnom paradom izvadio loptu ispod prečke.

1. minut - Tek što se pošlo sa centra prilika za Holanđane. Menjan je odbranio pokušaj Frimponga.

HOLANDIJA: Verbrugen – Damfris, De Fraj, Van Dajk, Ake – Shauten, Simons, Rejnders – Frimpong, Depaj, Gakpo.

FRANCUSKA: Menjan - Kunde, Saliba, Upamekano, Teo Ernandes - Čuameni, Kante, Rabio - Dembele, Tiram, Grizman.