Pazar u finišu slomio Čuku u derbiju kola Superlige: Ljubimac "grobara" bio ključan za novi trijumf (VIDEO)

0

Autor: P.K.

Gosti kažnjeni za promašaje

Nikola Andrić - Copyright MN Press

Završena je reprezentativna pauza, nastavila se Superliga. Prva utakmica i odmah derbi kola: Novi Pazar je kod kuće pobedio Čukarički 1:0, u meču koji se igrao bez publike.

Prvo poluvreme nije donelo previše uzbuđenja, dok je drugo deo igre doneo nešto više akcije. Suma je ušao na teren umesto Ljajića i dao novi ritam igri Novog Pazara.

U 69. minutu, Cvetković je imao izvanrednu priliku koju nije iskoristio, dok je dva minuta kasnije odličnu intervenciju imao gostujući golman posle udarca Karaklajića.

Međutim, 81. minut je bio presudan: nakon greške Stankovića, Suma je prevario golmana, ali je njegov udarac zaustavila stativa. Srećom po Pazar, tu je bio Obradović, koji je bio brži od svih, pokupio odbitak i postigao gol.

Suma je bio ključni igrač za Novi Pazar, pravio je mnogo problema odbrani. Do kraja meča je zabeležena i jedna prilika za Čukarički, ali se rezultat nije menjao.

Oba tima sada imaju po 16 bodova, ali Čukarički ima utakmicu manje.