Barsino čudo od deteta u istoriji! Mini Mesi najmlađi strelac ikada u Primeri!

09.10.2023

06:56

0

Mladi Lamin Jamal postigao je u nedelju uveče gol protiv Granade i upisao svoje ime u almanahe španskog šampionata

Lamin Jamal slavi gol protiv Granade - Copyright Profimedia

Barselona ponovo ima čudo od deteta. Samo nekoliko meseci pošto je srušio klupski rekord star 101 godinu, mladi Lamin Jamal svoje ime upisao je i u almanahe Primere.

Barselona je u nedelju uveče iščupala bod na gostovanju protiv Granade (2:2), a ka tome ih je poveo „mini Mesi“.

Domaćin je posle pola sata fudbala imao ogromnih 2:0 protiv favorizovanog rivala, da bi u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena Jamal prepolovio prednost Granade i tako postao najmlađi strelac u istoriji Primere.

Prethodni rekorder bio je Fabris Olinga koji je gol u elitnom rangu španskog fudbala postigao sa 16 godina i 98 dana, dok je Jamal sinoć mrežu Granade zatresao sa 16 godina i 87 dana.