Da ne beše Ivanića... Zvezda pobedila, ali pred Jang Bojs ima razloga za veliku brigu! (FOTO-VIDEO)

30.09.2023

20:00

0

Ekipi Baraka Bahara deo navijača je i zviždao

Posle odloženog 171. večitog derbija (kao i celog 9. kola Superlige), fudbaleri Crvene zvezde su pobedili Radnički iz Niša golom Mirka Ivanića u 13. minutu. Prvak Srbije imao je konstantnu inicijativu, ali je u završnicama napada bio "jalov" što šefa stručnog štaba Baraka Bahara mora da brine. Posebno, ako se zna da u sredu (21.00) na "Rajko Mitić" stiže Jang Bojs, na meč drugog kola Lige šampiona.

U završnici meča 10. kola, ekipa nekadašnjeg Zvezdinog igrača, Nikole Trajkovića je ozbiljno pripretila, pa su navijači strepeli do poslednjeg zvižduka sudije Pavla Ilića. Zbog toga je i deo publike (zvanično 9.152 gledalaca) na stadionu "Rajko Mitić" zviždao. I to je opomena za crveno-bele koji su ove sezone već dva puta izgubili. Zviždalo se ekipi, ali i novom napadaču Šerifu Ndijaeu, zbog dve propuštene (izgledne) prilike.

A počelo je odlično po domaćina. Posle uvodne inicijative, već u 13. minutu bio je savladan Dragan Rosić. Posle dodavanja Stefana Mitrovića i prodora Hvanga sa leve strane, Žan Filip Kraso je pokušao, bio izblokiran, a Ivanić je bio na pravom mestu. Ubacio je loptu iza leđa golmana gostiju, pa je delovalo da će pobeda biti sigurnija i ubedljivija.

Ali kako je meč odmicao, šanse su ređale, ali se rezultat nije menjao. Na kraju bilo je ukupno 26 pokušaja ka golu Radničkog (Nišlije imale 11), kao i osam prema tri u okvir gola.

U nastavku meča, šansu je Bahar dao i Milanu Rodiću, Vladimiru Lučiću, Piteru Olajinki i Kingsu Kangvi, ali ni njihov ulazak nije doneo promenu rezultata. Na primer, u 53. minutu Olajinka nije realizovao situaciju jedan na jedan sa Rosićem, da bi četiri minuta kasnije Ivanić pogodio prečku.

Samo minut kasnije, menjao je i Trajković koji je izveo Savu Petrova i Vanju Ilića koji su do tada povremeno pretili Glazeru koji je sačuvao mrežu posle tri prvenstvene utakmice.

Sve u svemu, ostalo je mnogo razloga za brigu u Ljutice Bogdana, jer je Zvezda nastavila sa bledim partijama posle odličnog starta u Superligi. Podsetimo, u prva četiri kola dali su čak 16 golova, a trenutno imaju gol razliku 22:7.

Inače, meč je počeo minutom ćutanja u čast trojice ubijenih Srba na Kosovu i Metohiju, a navijanja Delija nije bilo do 31. minuta. Toliko godina je imao jedan od stradalih, Stefan Nedeljković.

Drugo poluvreme

Kraj!

Igraće se tri minuta!

89. MINUT - Glazer brani pokušaj Fraja. Otklonjena opasnost ispred gola!

88. MINUT - Vlajković dobija žuti karton.

86. MINUT - Ivanićev pokušaj glavom hvata Rosić. Usledila je kontra, Cvetković istrčava, ulazi u kazneni Zvezde, ubacuje loptu u sredinu, ali stiže Rodić i otklanja opasnost.

Kangva umesto Hvanga.

84. MINUT - Posle slobodnog udarca Hvanga, Dragovićev pokušaj sa nekoliko metara izblokiran.

83. MINUT - Olajinka fauliran na ivici kaznenog, Ndiaj dobija žuti karton.

82. MINUT - Pokušaj Stamenića i pored gola Rosića.

80. MINUT - Ndiaje u izglednoj prilici, sa 7-8 metara neprecizno. Zvižduci dela navijača za novog napadača Zvezde.

75. MINUT - Olajinka pokušava sa desne strane, ali samo korner. Izvodi ga Hvang. Na prvu stativu, ali onda i naredni korner. Lučić pokušava sa desne strane iskosa, ali bez opasnosti po gol Glazera. Daleko pored.

73. MINUT - Novi korner za Radnički. Pre toga izblokiran Fraj. Na kraju akcije, Pejović veoma loše centrira i lopta odlazi u gol aut.

72. MINUT - Hvang, ali brani Rosić. Pre toga izblokiran pokušaj sa desne strane Mijailovića.

71. MINUT - Žuti karton za Jamkama zbog faula na sredini terena nad Ndijaeom.

67. MINUT - Korner za Radnički sa leve strane. Lako hvata Glazer.

64. MINUT - Trajković menja još jednom. Ndiaj umesto Petrovića.

58. MINUT - Nove izmene u Radničkom. Pavlović umesto Ilića, Ivelja umesto Petrova.

57. MINUT - Ivanić pogađa prečku Rosićevog gola posle šuta sa 25 metara. U nastavku akcije, lopta dolazi do Ndijaea koji je osujećen u kaznenom.

54. MINUT - Rodić nalazi Olajinku koji prima loptu na grudi. ali ne uspeva da nadmudri Rodića u nastavku akcije. Ni u novom pokušaju.

50. MINUT - Hvang izvodi slobodan udarac. Rosić boksuje loptu u aut.

48. MINUT - Hvang izvodi korner. Olajinka ne stiže do lopte, u nastavku pokušaj Mijailovića izblokiran.

47. MINUT - Stamenić sa 25 metara, ali pravo u Rosića.

Trostruka izmena kod domaćina. Rodić, Olajinka i Lučić na terenu. Zamenili su Bukarija, Mitrovića i Krasoa.

Izmene i u Radničkom. Cvetković i Vlajković. Izašli Mesarović i Jovanović.

Prvo poluvreme

45. MINUT - Kraj prvog poluvremena.

44. MINUT - Na drugoj strani. Kraso za Ndijaea koji izlazi sam pred Rosića. Odlično ulazi u šut i brani.

Dim se polako razilazi.

43. MINUT - Posle kornera Vojnović suviše "mlako" loptu šalje glavom ka Glazeru. Lak posao za Izraelca na golu Zvezde.

41. MINUT - Novi korner za Zvezdu. Sa desne strane. Lopta dolazi do Hvanga koji pokušava iskosa, ali prilično neprecizno. Gađao je gornji dalji ugao Rosića.

39. MINUT - Rosić istrčava i brži je od Ndiajea.

36. MINUT - Kraso centrira, ali nedovoljno precizno. Ne uspeva da pronađe nikog od saigrača u kaznenom Radničkog.

31. MINUT - Stamenić sa distance, ali lopta pogađa Stajića i odlazi u korner.

Delije počinju sa navijanjem. Skandiraju ime i prezime pokojnog Nedeljkovića. Transparent na severu "Još rađaju majke Obiliće".

24sedam/Pavle Knežević

28. MINUT - Dragović otklanja glavom opasnost posle kornera koji za Radnički izvodi Pejović.

26. MINUT - Nastavlja se inicijativa domaćina. Ivanić iz okreta, ali pravo u dobro postavljenog Rosića. Lak posao za golmana Radničkog.

23. MINUT - Ndijae proigrava Mitrovića koji sa leve strane pogađa spoljni deo mreže gola Rosića.

21. MINUT - Hvang iz kornera sa desne strane nalazi Mijailovića. Potpuno sam pokušava glavom, ali parada Rosića koji sprečava veći minus svog tima.

13. MINUT - GOL! Zvezda vodi sa 1:0! Strelac je Ivanić!

Posle gužve u kaznenom Radničkog i blokiranog udarca Krasoa (pre toga centaršut Hvanga), lopta dolazi do Ivanića koji je sa nekoliko metara šalje glavom iza leđa Rosića.

10. MINUT - Ilić loše prihvata loptu u kaznenom Zvezde i samo korner za goste. Nema opasnosti po gol Glazera.

9. MINUT - Prvo korner za Zvezdu. Hvang sa leve strane. Radnički uspeva da se odbrani i u prvom i u drugom naletu.

7. MINUT - Ndiaje ne uspeva da iskoristi asistenciju sa leve strane. Tačnije, šutira pored gola, sa desetak metara.

5. MINUT - Ivanić vuče loptu, ulazi u kazneni po levoj strani. Šutira, ali pored gola.

4. MINUT - Ilić šutira sa 20-ak metara. Veoma loše i neprecizno. Lopta odlazi pored gola Glazera.

3. MINUT - Ndiaje pokušava petom da proigra Ivanića u kaznenom prostoru rivala. Rosić otklanja opasnost.

Počela je utakmica.

Minut ćutanja u čast ubijenih Srba na Kosmetu. Podsetimo. Delije neće navijati do 31. minuta. Pošto je jedan od ubijenih Stefan Nedeljković imao 31 godinu.

Domaćin u crveno-belom, gosti u plavoj opremi.

Poznate su i startne postave

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Bukari, Dragović, Mijailović, Điga, Mitrović, Hvang, Stamenić, Ivanić, Kraso, Ndiaje.

RADNIČKI NIŠ: Rosić, Jamkam, Vojnović, Petrović, Jovanović, Stajić, Pejović, Frej, Ilić, Mesarović, Petrov.

Printscreen/Superliga

Kao i izmene

Ovo je inače poslednja provera pred utakmicu Lige šampiona sa ekipom Jang bojsa u sredu. Podsetimo, u prvom meču poraženi su u Mančesteru sa 3:1. Takođe, Zvezda je poražena u dva prvenstvena meča, od Voždovca i Čukaričkog, pa bi eventualni novi kiks bio veliki udarac.

Utakmica počinje u 18.05, a glavni sudija će biti Pavle Ilić.