Galatasaraj preživeo furiozni Molde i pobedio, PAO u nadoknadi sačuvao nadu da se nađe u Ligi šampiona!

23:13

0

Braga je jednom nogom bila u eliti, Makabi Haifa i Jang Bojs razočarali

Copyright Profimedia/Rasid Necati Aslim / Anadolu Agency/ABACAPRESS.COM

Braga je jednom nogom bila u Ligi šampiona. Imala je večeras u Portugalu ogromnih 2:0 protiv Panatinaikosa sve do nadoknade vremena, u kojoj je Mansini postigao gol velike nade za „zelene“ da sledeće nedelje u Atini izbore mesto u društvu najvećih i najbogatijih klubova Evrope.

Plej-of Lige šampiona igrao se u sredu uveče u još dva grada. Makabi Haifa i Jang Bojs su razočarali odigravši bez golova, dok će Molde i te kako žaliti što u Istanbul, na gostovanje Galatasaraju, ne ide barem sa nerešenim rezultatom - 2:3.

U Izraelu nije viđeno mnogo fudbala. Puno trke, velika borba, ali minimalno onoga zbog čega navijači dolaze na fudbalske stadione. Na prste jedne ruke se mogu nabrojati opasne situacije pred oba gola tokom 90 i kusur minuta utakmice koja će u sećanjima fanova oba kluba brzo ispariti iz sećanja.

Sušta suprotnost od ovog meča viđena je u Norveškoj, gde su Molde i Galatasaraj pružili partiju za najveće fudbalske sladokusce. Domaćin je brzo poveo, istanbulski velikan još brže napravio preokret i poveo fenomenalnim golom Ikardija iz voleja, da bi u drugom poluvremenu turski šampion bio u nokdaunu.

Norvežani su izjednačili početkom drugog poluvremena i posle toga svim silama jurnuli po pobedu. Ređale su se opasne situacije pred golom gostiju, fudbaleri Moldea su propustili previše prilika za ovaj nivo takmičenja, zbog čega su surovo kažnjeni u samom finišu nadoknade vremena.