U Podgorici remi po meri Srbije, a u Oslu šok za samo dva minuta

17.06.2023

20:06

0

Širom Evrope se igraju mečevi na plasman na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj

Detalj iz utakmice Crna Gora - Mađarska - Copyright Tanjug/AP Photo/Risto Bozović

Još jedna utakmica u kvalifikacionoj grupi za Evropsko prvenstvo u kojoj je i Srbija je završena remijem. Posle Litvanije i Bugarske nerešeno su odigrali i Crna Gora i Mađarska. Ali u Podgorici nije bilo golova, dok je u Kaunasu bilo 1:1.

Ovaj rezultat ide na ruku našem nacionalnom timu pošto je na čelu tabele sa maksimalnih šest bodova. Mađarska i Crna Gora imaju po četiri, dok su Bugarska i Litvanija do sada osvojili samo po jedan bod.

Srbija će u utorak gostovati u Razgradu, reprezentaciji Bugarske, dok će Mađarska će dočekati Litvaniju.

U grupi A, Škoti su napravili veliko iznenađenje pošto su kao gosti pobedili Norvešku iako su gubili do 87. minuta.

Domaćin je na stadionu u Oslu poveo golom Erlinga Halanda sa penala u 61. minutu, ali su preokret doneli Lindon Dajks i Keni Meklin u 87. i 89. minutu.