Vidi se Evropa sa Banovog brda! Čuki milimetri fale, Partizanu sve manje nade, a Pazar je za plakanje

0

Autor: P.K.

Brđani demolirali otužne Pazarce i sad ih samo teorija deli od Evrope

Marko Docić - Copyright MN Press

Čukarički je kod kuće pobedio Novi Pazar 4:0 i došao u poziciju da mu u preostale dve utakmice – protiv Voždovca u gostima i Radničkog 1923 na Banovom brdu – trebaju samo dva boda kako bi završio najmanje na trećem mestu. Ako Vojvodina ne osvoji Kup, ovo mesto bi garantovalo plasman u grupnu fazu Lige konferencija.

Čuka ima šansu i da osvoji drugo mesto, za koje se bori sa TSC-om, koji kasnije danas dočekuju Voždovac.

Čukarički ima i sedam bodova više od četvrtoplasiranog Partizana, istina sa utakmicom više, ali to najbolje ilustruje činjenicu da je drugo mesto za ekipu iz Humske sada postalo "nemoguća misija".

Pazar nastavlja niz poraza, a u plej-ofu još uvek nisu uspeli da postignu gol.

Utakmica je praktično bila odlučena nakon deset minuta igre, kada je Joksimović napravio penal i zaradio direktan crveni karton, što je rezultiralo time da gosti igraju sa igračem manje na terenu veći deo meča.

Kapiten Čukaričkog Marko Docić uspešno je izveo penal, postavši jedini strelac u prvom poluvremenu.

Domaći tim je ubrzao igru u drugom poluvremenu. Rubežić je postigao autogol nakon samo pet minuta igre, a u 71. minutu bivši napadač Novog Pazara, Almir Aganspahić, povisio je rezultat na 3:0.

Luka Stojanović je postavio konačan rezultat od 4:0 deset minuta kasnije.