TSC hita ka Ligi šampiona, Partizan sve dublje tone! Čuka pala u derbiju na severu Bačke!

0

Autor: A. S.

Interesantna borba za drugu poziciju

Nemanja Petrović - Copyright MN Press

Fudbaleri TSC-a na zatvaranju 32. kola Superlige Srbije savladali su ekipu Čukaričkog u meču koji je opravdao epitet derbija sa 1:0. Strelac pogotka koji ekipu iz Bačke Topole drži na drugoj poziciji, koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, bio je Nemanja Petrović.

Tim Žarka Lazetića tako nastavlja da hita ka, u ovom trenutku najvažnijoj poziciji u šampionatu. Ova pobeda, TSC-u je obezbedila drugo mesto, sa 65 bodova, koliko ima i Čukarički, ali je ekipa sa Severa Bačke u boljoj poziciji zahvaljujući gol razlici i međusobnom skoru. Partizan pak sve dublje tone i sa ovakvim raspletom meča u Bačkoj Topoli, zaostaje čak sedam bodova za drugoplasiranim - jasno je, mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona je pod velikim upitnikom.

TSC je u ovom duelu pokazao da više želi pobedu i od početka se opredelio za nešto ofanzivniju igru. Nije se libio tim Žarka Lazetića da napadne, pa je tokom prvog poluvremena imao i više opasnijih šansi.

Domaćin je i u drugom delu krenuo ofanzivno, dva puta su pogodili prečku, a onda je usledio i, kako se kasnije ispostavilo, jedini pogodak na meču.

U 61. minutu, centrirao je Saša Jovanović, a Nemanja Petrović je na drugoj stativi pravovremeno odreagovao.

Najbolju priliku u nastavku duela, imao je Badamosi, ali je izostalo poravnanje rezultata.

Obe ekipe sada imaju po 65 bodova i sedam više od Partizana i Vojvodine.

TSC će u narednom kolu ugostiti upravo Partizan, dok će Čukarički gostovati Crvenoj zvezdi.