Partizanu stigle dobre vesti iz Bačke Topole, Čukarički sve jače napada drugo mesto!

07.04.2023

20:59

0

Bitka za šampiona odavno je rešena, ali će borba za vicešampionsko zvanje biti zanimljivija nego ikada u srpskom fudbalu

Radost fudbalera Čukaričkog - Copyright MN Press

Do ove sezone nije bilo mnogo važno kako će se poređati ekipe ispod šampiona, ali rasplet u borbi za drugo mesto u Superligi Srbije ove godine biće i te kako zanimljiva.

S obzirom da je šampionska trka odavno rešena, bitka za vicešampionsko zvanje biće apsolutni prioritet srpskog fudbala do kraja sezone, pošto ono naredne takmičarske godine donosi mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Godinama unazad Crvena zvezda i Partizan bili su neprikosnoveni na prve dve pozicije, međutim crno-beli ove godine toliko posrću da su trenutno na četvrtoj poziciji, pa Grobari sada s pažnjom prate i konkurente u borbi za mesto koje vodi na put do elite.

A večeras su dobili polovično dobre vesti. TSC je ispustio kod kuće pobedu protiv Vojvodine (1:1), dok je Čukarički savladao u gostima Javor 2:1.

U Bačkoj Topoli je presudio VAR u poslednjim momentima meča. Domaćin je poveo u 17. minutu golom Petra Ratkova, ali je u finišu usledio potpuni šok za TSC nakon što je Ćalušić igrao rukom u kazenom prostoru, a Nikolić pogodio sa 11 metara.

Čuki je u Ivanjici tri boda doneo Badamosi golovima u 47. i 60. minutu, dok je jedini gol za Javor dao Gigić u 54. minutu.