Radniku derbi Juga! U Subotici goleada pripala domaćinu!

0

Autor: A. S.

Mečevi plej-auta privlače veliku pažnju

Fudbaleri Radnika - Copyright MN Press

Superliga Srbije nalazi se u završnoj fazi, a tokom radne nedelje igrali su se mečevi 32. kola, tačnije, druga runda plej-ofa i plej-auta. Tako su nakon večitog derbija, koji je odigran bez golova, snage odmerile i ekipe iz južne Srbije, a bodovi u ostali u Surdulici.

Kako je rešena šampionska trka, pažnju privlače samo dueli za drugo mesto, tačnije put u kvalifikacije za Ligu šampiona, ali i oni za opstanak u ligi, gde se vodi velika borba.

Tako su danas u Surdulici, Radnik i niški Radnički igrali za beg iz opasne zone, a domaćin je trijumfovao pogotkom Sadika Abubakara u 70. minutu.

Ta tri boda od velike su važnosti za domaćina koji se sada nalazi na 14. mestu.

Takođe, danas su igralo i u Subotici, gde je prikazana nestvarna predstava, a Spartak je slavio sa 3:2 nad ekipom Javora.

Sve je krenulo u 14. minutu, kada je Luka Gojković doneo prednost Javoru iz penala, dok je u nadoknadi vremena prvog poluvremena, Noboru Šimura je izjednačio.

Za preokret domaćina precizan je bio Andrej Todoroski, u 76. minutu, dok je iz još jednog penala precizan bio Gojković za 2:2.

Pobedonosni gol, u drugom minutu sudijske nadoknade, postigao je Janko Tumbasević, šutem sa distance.

Spartak je sada 13. na tabeli sa 28 bodova, ima dva manje od Javora koji je na 11. poziciji.