Danci iznenadili Partizan: Matiran Stevanović, omladinci ponovo na nivou, sledi CSKA (FOTO)

27.01.2023

09:49

0

Na terenu je bio i Danilo Pantić

Slobodan Urošević u utakmici Partizan - Horsens - Copyright FK Partizan/Miroslav Todorović

Fudbaleri Partizana pretposlednjeg dana priprema u Turskoj poraženi su od danske ekipe Horsens sa 1:0. Tokom dana, očekuje i još jedan meč, a rival od 15 sati biće ekipa CSKA.

Crno-beli polako pripreme privode kraj i već su mislima u prvom meču Superlige u prolećnom delu.

U prvom meču dana, sa tvrdom danskom ekipom Horsens, krenuli su strašno motivisano. Navijače crno-belih je obradovao i povratak Danila Pantića na teren, koji je upravo u uvodnim minutima i pretio. Već u prvih deset minuta, Partizan je dva puta zapretio, ali je mreža mirovala.

Sa druge strane glavna opasnost dolazila je od reprezentativca Islanda, Sigurdansona, koji je i doneo prednos Horsensu u 53. minut. Bio je to mat u tri poteza, od sredine terena do kaznenog prostora Partizana, a Stevanović nije uspeo da sačuva mrežu.

Ono čime trener Gordan Petrić može biti zadovoljan nakon ovog meča jesu partije mladih igrača, Jevremovića i Subotića, ali i Jojića, koji se odlično uklapa sa crno-belima, iako je tu samo radi održavanja forme dok dobije ponudu iz inostranstva.

U poslednjim minutima, dva puta su crno-beli ozbiljno zapretili, ali je centaršut Jojića propao,a šut Filipovića otišao visoko, iznad prečke. Na kraju, Danci zasluženo slave sa 1:0, a Partizan se sada okreće meču sa ekipom CSKA.

Kraj!

93. minut - Filipović preko gola i to je sve što su crno-beli učinili na ovom meču. Danci su slavili sa 1:0

90. minut - Dobar centaršut Jojića iz kornera, jedna od poslednjih prilika za crno-bele, ali ništa. Krenula je kontra Horsensa, srećom, šut je završio pored gola

86. minut - Šut Horsensa je otišao pored gola, a Urošević je dobio žuti karton, zbog žalbi upućenih na račun sudije

82. minut - Greše i rivali, ali ponovo Partizan ne koristi poklon u završnici

79. minut - Partizanu nedostaje realziacija, prilike se nižu, ali u završnici, crno-beli zaustavljeni

73. minut - Mladi Subotić nakon kornera, šutira glavom pored stative, nova prilika za crno-bele, lopta kruži, ali je opasnost prošla

69. minut - Menig i Fejsa preuzimaju odgovornost, ali je mladi čuvar mreže Skandinavaca bio uspešniji.

62. minut - Danci sve opasniji nakon postignutog pogotka, ali se Partizan za sada brani sa uspehom

53. minut - Mat u tri poteza i Sigurdanson je doneo prednost Horsensu, 1:0. Ostala je zatečena odbrana Partizana, Stevanović sam nije uspeo.

48. minut - Ponovo probija Horsens po bogu, ovog puta sa desne strane, ali je šut Sigurdansona prošao pored stative

46. minut - Nastavlja se meč, Partizan bez izmena. Horsens kreće odmah po levoj strani, Bus je šutirao, ali je Stevanović intervenisao na vreme, 0:0

45. minut - Zaustavili su Danci nalet Partizana, pa na pauzi odlaze sa 0:0. Crno-beli jesu bili konkurentniji, pogotovo nakon šuta Pantića u završnici, ali je Brolin čuvao Horsens.

38. minut - Korner za Uroševića, pa poluvolej Lutovca, ali je defanzivac izblokiran. partizan blizu pogotka

36. minut - Pripretio je Horsens, i nakon centaršuta izazvao rekaciju odbrane Partizana. Potom su stigli i do pogotka, ali je lopta pre toga napustila teren, pa je ostalo 0:0.

30. minut - Ofanziva Danaca, ali Saničanin dobro pozicioniran. Ponovo su  igrači Horsensa bili u dobroj prilici, Sigurdanson je tražio prekršaj, ali upisuje se odlična intervencija mladom Subotiću

25. minut - Jedan igrač Horsensa završio je na travi, pa je usledila kratka pauza

18. minut - Usledio je mirniji period igre, pretežno na sredini terena

12. minut - Sjajan šut reprezentativca Islanda ka golu Stevanovića, tik iznad prečke.

10. minut - Budi se Partizan. Dva puta je u kratkom periodu Lutovac imao priliku, ali je najpre izblokiran, a potom je Brolin bio siguran na golu

8. minut - Previše kombinuju crno-beli, još uvek nisu opasno zapretili Dancima

4. minut - Centaršut Pantića, obećavao je ovaj napad, ali lopta je u rukama golmana.

1. minut - Krenuo je Partizan po novi trijumf na pripremama. Danci prete nakon prekida, već u prvom minutu

Crno-beli spremni za početak.

Poznati su i starteri Partizana.

Igraće još i: M. Jojić, Đ. Petrović, J. Jevremović, V. Vlahović, M. Stjepanović, M. Gočmanac

Oba meča možete da pratite uživo na našem portalu u tekstualnom prenosu, kao i na programima TV Arena sport (Horsens - Premium 2 - 9.00, CSKA - Premium 1 - 15.00)

Podsetimo, pre četiri dana odigrane su takođe dve utakmice. Upisana su dva remija, sa TSC-om (1:1) i Austrijom iz Beča (0:0).

Ekipa Horsensa dolazi iz istoimenog grada na istočnoj obali poluostrva Jitland. Igraju u najvišem rangu danskog fudbalskog prvenstva gde trenutno zauzimaju devetu poziciju.