Francuzi su u polufinalu, Engleze će boleti Kejnov promašeni penal! Stvarno se vraćaju kući! (FOTO/VIDEO)

10.12.2022

21:00

1

Iskusni napadač je promašio penal za 2:2

Čuameni slavi gol protiv Engleza - Copyright Tanjug/AP Photo/Hassan Ammar

Fudbaleri Francuske pobedili su Englesku sa 2:1 i obezbedili plasman u polufinale Mundijala u Kataru. Tako su napravili još jedan korak ka odbrani titule. Na drugoj strani, Englezi kao u njihovoj pesmi "idu kući".

Za plasman u finale igraće u sredu sa Marokom, koji je danas šokirao Portugal. Francuzi su poveli, zatim su Englezi izjednačili, "trikolori" opet poveli, a onda je penal za 2:2 promašio Hari Kejn. Inače, iskusni napadač je bio strelac izjednačujućeg gola.

Drugi polufinalni par čine Argentina i Hrvatska i ovaj duel je zakazan za sredu.

"Galski petlovi" selektora Didijea Dešana su poveli u 17. minutu kada je Orelijan Čuameni savladao večeras odličnog Džordana Pikforda. Lopta koja je išla u donji ugao bila je neuhvatljiva. Tada se meč "otvorio", bilo je prilika na obe strane, ali se na novi gol čekalo do drugog poluvremena.

Čuameni je skrivio penal, a Kejn je bez većih problema savladao klupskog kolegu iz Totenhema, Iga Lorisa. Igrao se 54. minut. U 78. minutu, Olivije Žiru se ispravio pošto je nešto ranije propustio zicer. Ali se tada iskupio i Francuzi su opet vodili.

Prilično brzo, Englezi su dobili novi penal. Teo Ernandez je ušao jače u duel sa Mejsonom Mauntom, a sudija iz Brazila Vilton Sampajo je posle VAR provere pokazao na belu tačku. Odgovornost je ponovo preuzeo Kejn, ali loptu poslao preko gola. Kao da je neko drugi trebalo da šutira.

Do kraja nije bilo promene rezultata.

Kraj!

90. minut+10 - Slobodan udarac za Englesku. Rašford preko gola.

90. minut+8 - Griliš ulazi umesto Stounsa!

90. minut+3 - Šou iz kornera, otklonjena opasnost.

90. minut+1 - Grizman centrira, ali Rašford interveniše.

Igra se još osam minuta.

90. minut - Megvajer dobija žuti karton!

88. minut - Maunt snažno, ali preko gola.

85. minut - Foden izlazi, ulazi Rašford.

84. minut - Kejn preko gola! Ostaje 2:1.

80. minut - Proverava se da li je bio penal za Engleze. Sporan je duel Ernandeza i Maunta. I jeste penal.

Englezi traže i crveni karton. Samo žuti.

79. minut - Sterling i Maunt umesto Sake i Hendersona.

78. minut - Ponovo vode Francuzi. Žiru je strelac!

Rezultat je sada 2:1 u korist branioca titule.

77. minut - Žiru sa pet metara, ali kakva odbrana Pikforda. Svi su videli loptu u golu.

76. minut - Žiru pokušava glavom, ali mu je ipak Šou zasmetao.

74. minut - Belingem oboren na ivici kaznenog, traži penal, ali ga sada nema.

72. minut - Kakva šansa za Engleze. Saka pored gola sa nekoliko metara. Ali bio je ometan.

70. minut - Slobodan udarac za Engleze. Megvajer zamalo. Glavom, ali pored gola, lopta zakačila stativu. Mnogo sreće za Lorisa.

66. minut - Čuameni traži Žirua, ali lopta ne stiže do iskusnog napadača.

64. minut - Englezi traže drugi žuti za Grizmana. Sampajo ne smatra tako.

62. minut - Kejn šutira sa ivice kaznenog, ali lagan posao za Lorisa.

56. minut - Kako je Mbape pobegao po levoj strani, ali njegova lopta na pet metara... Nema realizacije.

55. minut -  Otvorilo se Rabiou. Šutira sa 18 metara, ali Pikford brani.

54. minut - Kejn pogađa! Sada je 1:1. Siguran u duelu sa kolegom iz Totenhema.

52. minut - Pada Saka posle starta Čuamenija. Penal!

50. minut - Henderson faulira Mbapea. Slobodan udarac za Grizmana. Kejn interveniše. Otklanja opasnost.

48. minut - Malo sreće za Lorisa. Megvajer se ne snalazi najbolje i to koristi golman Francuske.

47. minut - Dembele dobija žuti karton zbog starta. Posle kornera, lopta dolazi do Belingema, čija "raketa" ide ispod prečke. Ali Loris brani.

Počinje drugo poluvreme. Nije bilo izmena.

Kraj poluvremena

45. minut+4 - Ernandez ostaje na travi. Ipak ustaje. Nastavlja meč.

45. minut+2 - Kunde ispred Kejna. Korner za Engleze. Foden izvodi.

Produženo za četiri minuta

43. minut - Grizman dobija žuti karton.

39. minut - Slobodan udarac za Francuze. Grizman izvodi, Ernandez sa leve strane vraća do Mbapea koji sa 15-ak metara šalje loptu preko gola.

37. minut - Megvajer šalje loptu, ali Henderson ne stiže.

33. minut - Belingem greši na sredini terena, do lopte stiže Mbape, ali nema opasnosti po gol Pikforda.

30. minut - Gužva ispred Lorisa, ali Rabio otklanja opasnost. Sada Englezi diktiraju ritam.

29. minut - Kejnova "bomba" sa 18 metara, ali brani Loris. Parada. Sledi korner.

25. minut - Kejn pada u kaznenom, traže Englezi penal. Sudija Sampajo ne misli tako. Sledi VAR provera.

Stigla potvrda, nema penala.

Tanjug/AP Photo/Pavel Golovkin

22. minut - Kejn ima dobru priliku, uspešniji je Loris. Iskusni golman ulazi u šut.

21. minut - Šo pored zida, sa 18 metara, ali Loris lako hvata. Lopta išla u njega.

17. minut - Vode Francuzi sa 1:0! Strelac je Čuameni!

Asistencija se piše Grizmanu koji je proigrao Čuamenija. Udarac sa 18 metara bio je neodbranjiv u donji levi ugao.

14. minut - Kejn odlaže za Rajsa. Usporen napad Engleza. Kreće novi, sa mnogo strpljenja. Rabio seče na sredini terena, ali napad završen bez uspeha.

12. minut - Žiru u padu glavom, ali nije to teško za Pikforda.

10. minut - Korner za Francusku. Brane se Englezi.

6. minut - Slobodan udarac sa leve strane za Engleze. Šo centrira, ali je Megvajer u ofsajdu.

4. minut - Prete i Englezi, ali ipak bez šuta na gol.

3. minut - Početak meča protiče u znaku "trikolora".

Uskoro će i početi utakmica. Intoniraju se himne.

Poznate su i startne postave:

Engleska: Pikford, Voker, Stouns, Megvajer, Šo, Rajs, Belingem, Henderson, Saka, Kejn, Foden.

Francuska: Loris, Kunde, Varan, Upamekano, T. Ernandez, Čuameni, Rabio, Grizman, Dembele, Žiru, Mbape.

Ono što se zna da selektor Francuske Didije Dešan ne može da računa na povređenog Karima Benzemu.

Sudija će biti Brazilac Vilton Sampajo, a igrače se na stadionu "Al Bajt" u Al Koru.