Da li je Iran oštećen za penal?! Da su tada dali gol, Amerikanci bi išli kući (VIDEO)

29.11.2022

21:50

0

U osmom minutu sudijske nadoknade u kaznenom prostoru Amerikanaca oboren Mehdi Taremi

Sporni detalj iz utakmice SAD - Iran - Copyright Printscreen/TV Arena sport

Fudbalska reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država pobedila je Iran i tako obezbedila plasman u osminu finala Mundijala u Kataru. Jedini gol u utakmici dao je Kristijan Pulišić u prvom poluvremenu, ali je do samog kraja bilo veoma napeto.

Tako je u osmom minutu nadoknade u kaznenom prostoru Amerikanaca oboren Mehdi Taremi. Iranci su tražili penal, ali sudija iz Španije Antonio Mateu Lahoz nije menjao odluku. Igralo se još dva minuta, a rezultat je ostao 1:0.

Da je kojim slučajem penal dosuđen i da su Iranci bili uspešni, situacija bi bila mnogo drugačija. Tada bi Iranci imali četiri boda, a Amerikanci tri. I ekipa Karlosa Keiroša bi bila druga na tabeli, iza Engleza.

Čak je konsultovana i VAR soba, ali kao što je rečeno, penala nije bilo.

Šta vi kažete, da li su Iranci bili oštećeni? Pogledajte snimak i prosudite.

U nastavku turnira Amerikanci će igrati sa Holandijom koja je bila prva u svojoj grupi.