Radnik ipak nije ponovo šokirao Zvezdu! Katai spasio šampiona majstorijom u nadoknadi! (FOTO, VIDEO)

13.11.2022

14:26

0

Strelac gola za domaćina je bio Spasić

Fudbaleri Crvene zvezde proslavljaju gol u Surdulici - Copyright FK Crvena zvezda

Fudbaleri Radnika i Crvene zvezde odigrali su meč 19. kola Superlige, a trijumf gostiju od 2:1 obezbedio je Aleksandar Katai sa dva gola. Bili su Surduličani blizu novog iznenađenja pošto su prošle sezone osvojili četiri boda u dva okršaja. Ali senzaciju je ipak sprečio Katai u poslednjim minutima meča posle odlično izvedenog slobodnog udarca.

Poveli su crveno-beli u 35. minutu, onda je Miloš Spasić u 48. minutu izjednačio i vratio domaćina u igru. U samoj završnici mogao je Borko Duronjić da donese potpuni preokret, ali je zamalo bio neprecizan. I onda u sudijskoj nadoknadi (trajala sedam minnuta), Katai je na krivoj nozi uhvatio Nikolu Vujanca i doneo tri velika boda.

Tako je branilac titule nastavio sa pobedama i u ovom trenutku ima 13 bodova više od Partizana koji treba da odigra meč sa Novim Pazarom. A Radnik nije uspeo da iznenadi. Sada sledi pauza u Superligi zbog Mundijala u Kataru.

Počela je ekipa Miloša Milojevića u izmenjenom sastavu sa Iraklijem Azarovim, Ibrahimom Mustafom i Jovanom Mijatovićem kao starterima, pošto u Surdulicu nisu doputovali Milan Rodić, Gelor Kanga i Aleksandar Pešić zbog povrede.

Od početka meča, Zvezda je imala inicijativu i bila konkretnija. Ali posle 15-ak minuta ekipa Sima Krunića se polako oslobodila i od tada je priliku uglavnom vrebala iz prekida. U jednom trenutku su vezali čak četiri kornera, a posle jednog je Borjan uz mnogo muke sprečio gol.

Ipak, u 35. minutu Katai je iskoristio konfuziju u odbrani protivnika i savladao Vujanca.

FK Crvena zvezda

I delovalo je kao idealan scenario za Zvezdu. Na početku drugog poluvremena ušao je Stefan Mitrović umesto Mirka Ivanića, ali se u 48. minutu domaćin vratio u život. Spasić je istrčao ka golu Milana Borjana, vešto prevario Srđana Mijailovića i postigao gol koji je preokrenuo mnogo toga.

Zaigrao je domaćin bolje, dobio samopouzdanje, stvarao šanse i kao što je rečeno mogao i do 2:1. Pokušavao je i gost, koji je izgleda preraono otpisao protivnika, a treba reći da je kako se meč bližio kraju i tenzija rasla.

Oba trenera su menjala, bilo je i koškanja, a sudija Nenad Minaković je pokazao kartone Srniću i Mustafi posle padanja u kaznenom. Ocenio je to kao simuliranje. I sekretar stručnog štaba gostiju Goran Negić je isključen zbog prigovora.

I na kraju, gol Kataija za 2:1.

Kraj!

90. minut +3 - GOL! Katai za 2:1 iz slobodnog udarca.

Igraće se još sedam minuta

90. minut - Prvo Katai neuspešan, pa onda i na drugoj strani Spasić.

87. minut - Bogdanović dobija žuti karton.

86. minut - Gobeljić na terenu, izašao Eraković. Sanogo umesto Mijailovića.

85. minut - Zbog protesta sekretar stručnog štaba Zvezde Negić dobija crveni karton. Mnogo nervoze kako se meč bliži kraju.

85. minut - I Mustafa je dobio žuti posle pada u kaznenom prostoru.

84. minut - Mijailović šutira sa ivice kaznenog, ali lopta ipak stiže u ruke Vujanca.

82. minut - Petrović dobija žuti karton i izlazi iz igre. Menja ga Velikić.

80. minut - Katai do Mitrovića koji glavom pokušava. Vujanac uspešan.

79. minut - Ben, ali ipak gola nema. Otklonjena opasnost u poslednjem trenutku. Oreščanin na metar od gol linije interveniše.

78. minut - Kakva šansa za Radnik. Duronjić sam ispred Borjana, ali lopta prolazi pored stative. Mnogo sreće za goste.

76. minut - Posle duela Milunovića i Petrovića, fudbaler Radnika ostaje na travi. Ukazuje mu se pomoć, ali će nastaviti meč.

75. minut - Rustemović izvodi. Neprecizan je.

74. minut - Novi korner za Zvezdu. Kontra Radnika preko Spasića i Ben pravi faul na 18 metara.

71. minut - Korner izvodi Ben, lopta preleće Vujanca i u glavu pogađa Erakovića. Lopta u gol-autu. Vujancu se ukazuje pomoć.

Izmena u Radniku, Kunić izlazi, a ulazi Bogdanović.

68. minut - Posle duela Subotića i Srnića, igrač Zvezde pada u kaznenom, traži penal, ali sudija Minaković mu pokazuje žuti.

67. minut - Abubakar dobija žuti karton, prvi na utakmici.

66. minut - Kangva izlazi, ulazi Srnić.

65. minut - Subotić umesto povređenog Maronga. Ben izvodi slobodnjak, ali samo preko gola.

63. minut - Oreščanin faulira Mustafu na 18 metara. Katai i Ben kod lopte. Na povredu se žali Marong. Ulazi lekarska ekipa.

61. minut - Ben ne uspeva da prođe pored Stojanovića, na kraju lopta kod Vujanca.

57. minut - Nova izmena u Zvezdi. Mijatović izlazi, a ulazi Ben. Mitrović ka Kataiju, ali hvata Vujanac.

54. minut - Mijatović šutira, Vujanac u korner.

48. minut - GOL! Sada je 1:1. Izjednačio je Spasić, svojim petim golom u sezoni.

Trči ka golu Borjana, izbacuje iz igre Mijailovića. Gađa suprotan ugao sa nekih šest-sedam metara i pogađa.

46. minut - Izmena u Zvezdi. Mitrović umesto Ivanića. Krunić nije menjao u pauzi.

Kraj prvog poluvremena!

45. minut+2 - Mustafa šutira, ali Vujanac brani.

45. minut - Šansa za Rustemovića, ali ipak ofsajd.

35. minut - GOL! Strelac je Katai! Zvezda vodi sa 1:0.

Konfuzija u odbrani domaćina, Katai na kraju pogađa malu mrežu. Pogledajte i kako.

34. minut - Duronjić sa desne strane, ali Borjan boksuje u polje.

31. minut - Eraković centrira sa desne strane, ali lopta pada na gornji deo mreže. Danoskom se ukazuje pomoć. Ima problema sa ručnim zglobom. Nastavljen meč.

30. minut - Katai izvodi slobodan udarac, sledi kontra domaćina, ali je presečena na pola terena.

29. minut - Korner sa desne strane za Zvezdu. Na kraju hvata Vujanac.

27. minut - Danoski sa 18 metara, ali Borjan lako hvata.

25. minut - Ivanić za Kataija, šut iskosa sa leve strane, ali Vujanac ipak brani. Lopta je išla u dalji ugao. Korner, ali nema nove opasnosti za Vujanca.

22. minut - Danoski glavom, ali Borjan krajnjim naporom prebacuje preko prečke. Posle novog kornera (četvrtog vezanog), domaćin se brani.

21. minut - Korner za Radnik. Odmah i novi korner (izvodi Rustemović) posle intervencije Erakovića koji je na spisku Srbije za Mundijal. Sada Dragović interveniše i novi korner.

19. minut - Faul nad Mijatovićem na 25 metara od gola. Rustemović pravi prekršaj. Katai direktno, ali ipak lak posao za Vujanca. Lako hvata loptu.

16. minut - Posle gužve, Mustafa ubacuje sa desne strane, ali je i on izblokiran.

15. minut - Abubakar u poslednjem trenutku uklizava i blokira šut Kataija sa sedam-osam metara iskosa sa leve strane.

14. minut - Azarov do Kataija koji vraća Mijailoviću, ali sa 20-ak metara visoko preko gola.

13. minut - Kunić pokušava da uposli Danoskog, ali pas je presečen na ivici kaznenog prostora.

9. minut - Beži Danoski čuvarima, ali ipak ofsajd.

8. minut - Duel Maronga i Kangve. Fudbaler Radnika pomalo nekontrolisano udara protivnika. Ipak, jasno da je bilo nenamerno i igra se nastavlja.

4. minut - Katai do Milunovića koji pokušava glavom, ali opet interveniše golman Vujanac.

3. minut - Kangva ulazi u kazneni, ali lopta ne dolazi do nekog od saigrača na petercu. Presečena za sada najizglednija prilika. Azarov sa 25 metara, ali Vujanac interveniše.

1. minut - Domaćin u plavoj, a gosti u crveno-beloj opremi.

Počelo je!

Podsetimo, u sredu je Radnik u osmini finala Kupa pobedio Radnički sa Novog Beograda, a Zvezda u četvrtak Čukarički u zaostaloj utakmici Superlige.

Podsetimo, ovaj meč ima i humanitarni karakter.

Glavni sudija će biti Nenad Minaković.

Kao što se vidi, Milojević je malo "mešao karte". Tako su od početka šansu dobili Azarov, Mustafa i Mijatović. Na pozicijama bekova biće Eraković i Azarov, dok je Gobeljić ostao na klupi. Rodić nije ni u protokolu.

U protokolu nema ni Pešića (povreda protiv Čukaričkog), pa će na poziciji centarfora od početka biti mladi Mijatović. Starter je i Mustafa, dok su Mitrović i Bukari ostali na klupi. Na jug Srbije nije doputovao Kanga zbog kartona, a zadnje vezne igraće Mijailović i Kangva.

Poznate su i startne postave.

Šef struke domaćina Simo Krunić računa na sledeće startere: Vujanac, Abubakar, Oreščanin, Petrović, Rustemović, Stojanović, Marong, Spasić, Danoski, Duronjić i Kunić.

A njegov kolega na klupi Zvezde, Miloš Milojević na ove fudbalere: Borjan, Eraković, Dragović, Milunović, Azarov, Mijailović, Kangva, Mustafa, Ivanić, Katai i Mijatović.

Na klupi Radnika su: Kostić, Leandro, Bogdanović, Janjić, Jovanović, Milić, Subotić i Velikić.

Kada je reč o rezervama gostiju, to su: Vasiljević, Gobeljić, Bogdanović, Leković, Pankov, Sanogo, Srnić, Stanković, Bukari, Ben i Mitrović.