Zvezda se mučila, ali dve dobre prilike i sledi osmina finala! Milunović i Kangva sprečili iznenađenje

29.09.2022

15:54

0

Bez senzacije u Šapcu

milunović - Copyright FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedom su otvorili Kup Srbije na gostovanju u Šapcu. U okviru šesnaestine Kupa, crveno-beli su slavili na gostovanju ekipi Mačve sa 2:0.

Golove za trijumf postigli su Nemanje Milunović u 48. minutu, dok je plasman u osminu finala potvrdio Kings Kangva.

Od prvog minuta meča bilo je jasno da su crveno-beli u Šabac došli po pobedu. Uprkos brojnim izmenama u sastavu aktuelnog šampiona, napadi su se nizali. Zvezda se u prvom delu meča oslanjala na individualni učinak Kataija, koji je bio zadužen za kornene i slobodne udarce, ali je defanzivna linija domaćina bila na visokom nivou.

Nakon klackalice u prvih 45 minuta, tek što su se ekipe vratile na teren, a Katai je ponovo proigrao Milunovića. Štoper crveno-belih je bio spretniji u 48. minutu, pa su konačno slomili otpor domaćina, 1:0.

Bilo je pitanje momenta kada će tim Miloša Milojevića upisati i drugi pogodak, ali su domaćini odolevali, sve do samog finiša, kada je Kings Kangva iskoristio nesporazum u odbrani Mačve, za konačnih 2:0. Pre toga, domaćin je preko Neškovića, a potom i Jevtića bio u prilici da završnicu učini interesantnijom, ali je Popović bio siguran.

Kraj

Zvezda je obezbedila narednu rundu pobedom nad Mačvom rezultatom 2:0

90 + 4 - Zvezda potvrđuje pobedu. Kangva na 60 sekundi do kraja, koristi nesporazum u odbrani domaćina, 0:2

90. minut - Igraće se još četiri minuta

88. minut - Milojević šansu pruža i Srniću i Motiki

87. minut - Mačva sve opasnija.

84. minut - Kakva prilika za Mačvu! Jevtić je šutirao, lopta se odbila od Gobeljića i umalo preskočila Popovića, ali ipak intervencija golmana

83. minut -  Mitrović je povukao polu-kontru, ali nedostajalo je samo nekoliko centimetara kako bi duplirao prednost. Sreća za Samurovića i Mačvu

80. minut - Još jedna prilika za Mačvu, Nešković šutira pravo u Popovića

77. minut - Katai napušta teren, evo Nenada Krstičića

74. minut - Branković je povukao kontru Mačve, ali se ubrzo vratila Zvezda, koja je potom i preuzela loptu, pa je Ivanić imao priliku na drugoj polovini terena

70. minut - Prvi korner za domaćina, ali bez šuta u okvir gola.

69. minut - Samurović čuva Mačvu. Dva dobra šuta crveno-belih, ali golman siguran

66. minut - Umalo auto-gol Mačve! Pankov je zakačio loptu glavom, a desni bek domaćina poslao loptu tik iznad prečke, bilo je veoma blizu.

63. minut - Na terenu su Aleksandar Pešić i Kings Kangva, van terena Nikolić i Kulibali

59. minut - Nižu se napadi gostiju, pitanje je trenutka kada će udvostručiti rezultat

52. minut - Zvezda sve lakše stiže do kaznenog prostora Mačve.

48. minut - Gooool! Milunović nakon centaršuta Kataija iz kornera, 0:1. Štoper je glavom poslao lotu u gornji desni ugao. Bio je to deveti udarac iz ugla crveno-belih i prvi koji je doneo konkretnu priliku.

46. minut - Počinje drugo poluvreme.

45 +2 - Gotovo je prvo poluvreme, bez golova i većih uzbuđenja.

45. minut - Igra se još dva minuta.

44. minut - Nadmoć gostiju se vidi i u procentu kornera, sedam za crveno-bele, domaćini nisu imali nijedan šut iz ugla

39. minut - Ponovo Katai na Milunovića, ali štoper ponovo pored gola

36. minut - Ristivojević ponovo na travi, ovog puta nakon udarca Kataija

33. minut - Kontra Zvezde, ali traljavo

32. minut - Oštar start Milunovića, za žuti karton, na travi je ostao Pejović

28. minut - Novi korner za crveno-bele, kombinuju u kaznenom prostoru, ali se Mačva odbranila i to sa deset igrača!

23. minut - Prva velika prilika za Crvenu zvezdu, ali Ivanić preko gola. Pre toga dobra sekvenca Veljka Nikolića, ali ponovo odbrana Mačve na nivou

20. minut - Žuti karton za Adamovića

13. minut - Opasnost po Mačvu nakon prekida, centrirao je Katai, Milunović u skoku nadvisio odbranu, ali je Samurović bio siguran. Pritisak Zvezde sve jači

11. minut - Zvezda sve konkretnija, nadomak su pogotka, ali domaćin je u odbrani bez greške. Nižu se napadi gostiju.

6. minut - Prekid za Zvezdu, u kazneni prostor je ubacio Rodić, ali ponovo dobra reakcija defanzivaca. Crveno-beli imaju veći posed

3. minut - Katai centrira, lopta kao na tacni Kulibaliju, ali odbrana pravovremeno reaguje. Potom, šut iz ugla, ali ovog puta Mitrović pored stative

1. minut - Lopta za domaćina, ali evo prvog napada za aktuelnog šampiona. Nakon kornera, ipak lošta za domaćina

MAČVA: Samurović – Popović, Jevtić, Ristivojević, Stevanović – Vraštanović, Adamović, Savković - Marjanović, Pejović - Radunović

CRVENA ZVEZDA: Popović - Gobeljić, Milunović, Pankov, Rodić - Sanogo, Nikolić - Mitrović, Ivanić, Katai - Kulibali

Klupa Mačve
Na klupi Mačve su: golman Savić i igrači Markovič, Pešić, Belić, Kapetanović, Bašić, Šung Ngaj, Branković, Mićanović, Mijailović i Nešković.

Klupa Zvezde
Na klupi Zvezde za rezervne igračle su golman Vasiljević, te Krstičić, Azarov, Motika, Kangva, Eraković, Mijailović, Stanković, Leković, Srnić i Pešić. Nema Gelora Kange, Bena, Borjana, Dragovića, Mustafe, Bukarija.