0

Naši fudbaleri obezbedili plasman u A diviziju Lige nacija

0MMM0967 - Copyright MN Press

Pevaj, Srbijo! Ovakav fudbal odavno nismo igrali!

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Norvešku usred Osla sa 2:0 i obezbedila plasman u evropsku elitu. Sledeće godine gledaćemo Orlove u najjačoj grupi Lige nacija! I već se radujemo!

Rapsodija modernog fudbala u režiji Dragana Stojkovića Piksija i njegovih izabranika. Milina za gledati. Tečno, lepo za oko, i što je najvažnije efikasno. Tako izgledaju Orlovi na terenu. Svako zna šta treba da radi i svako to radi punog srca. Na licima naših fudbalera jasno se vidi ta filozofija o kojoj se godinama priča u svim sportovima - oni su tim! Pravi tim!

Duel u Oslu počeo je strašnom šansom Norveške. Erling Haland, čovek koga se plaši cela Premijer liga jer nemilosrdno rešeta mreže po Ostrvu, imao je već u 1. minut šansu, ali je Vanja Milinković Savić sjajno odbranio! Kao da je već tada najavio Halandu da večeras mrežu neće tresti!

Potrajao je pritisak domaćina dvadesetak minuta, a onda smo počeli da gledamo baš onakve Orlove kakve želimo. Bilo je očigledno da su "pohvatali konce" igre rivala, postavili se kako treba i počeli da vezu po terenu. Kako je koji minut prolazio tako smo postajali svesni da je pitanje trenutka kada ćemo načeti Norvežane.

Pričekali smo do 42. minuta da se to desi. Akcija iz udžbenika. Pas Strahinje Pavlovića kapitenu Tadiću, ovaj otvara sva vrata Kostiću, a onda saradnja dvojca iz Juventusa. Filip zavrće - Vlahović smešta loptu u gol! Minijatura za gledanje i uživanje.

Samo što je počelo drugo poluvreme, nova bravura Srbije. Tadić izbacuje Ilića u gol šansu, ali mladog fudbalera nije ponela želja za golom. Mirno, kao da ima milion takvih utamica u nogama, dodaje Aleksandru Mitroviću. A kada je Mitrogol sam ispred čuvara mreže... Pa to svi znaju, lopta završava u mreži!

Do kraja mirno, iskusno, na momente i uz egzibicije, Piksijeva četa je odradila posao. A završili su ga onako kako su i počeli. Haland je izašao sam pred Milinković Savića, ali je naš golman ponovo bio na visini zadatka. Erling - Vanja 0:2, Srbija - Norveška 0:2.

Pored plasmana u A diviziju Lige nacija, fudbaleri Srbije obezbedili su mesto u drugom šeširu na žrebu u kvalifikacijama za EURO 2024. godinu.

Tekstualni prenos utakmice mogli ste da pratite na portalu 24sedam.

Gotovo je! Norveška - Srbija 0:2! Orlovi su u A diviziji Lige nacija!

93. minut - Dvostruka promena u redovima Srbije. Đuričić i Jović menjau Tadića i Aleksandra Mitrovića. Još miut do kraja!

91. minut - Haland sam pred našim golmanom, Vanja brani!

89. minut - Srđan Babić ulazi u igru umesto Pavlovića.

86. minut - Pavlović dobio žuti karton, Norvežani zapretili, ali bez rezultata.

82. minut - VAR provera da li je penal za Norvešku. Nije!

80. minut - Zaista je uživanje gledati ovakvu Srbiju. Ima mesta čak i za pokoju egzibiciju, ali sve izgleda vrhunski!

76. minut - Šteta! Majstorija Radonjića, šut Mitrovića glavom, brani golman Norveške!

74. minut - Melinga je zamenio Bjorkan.

72. minut - Menja selektor Stojković. Radonjić umesto Kostića, Lazović na terenu umesto Živkovića.

69. minut - Zapretili su Norvežani, ali je Strahinja Pavlović fenomenalan! Srpski štoper igra za čistu desetku!

68. minut - Sa tribina se čuje "Srbija, Srbija". Nekoliko stotina navijača nadglasalo više opd 25.000 Norvežana.

64. minut - Norvežani sada igraju "prljavo". Ideja im je da isprovociraju naše fudbalere.

58. minut - Trostruka promena Norvežana. Larsen umesto Eljunusija, Pedersen umesto Rijersona, a Ojer umesto Aursnesa.

54. minut - GOOOOL! Mitroviiiiić! Kakva kontra, kakva akcija! Dubinska lopta za Ilića, on kreće sam ka golu, pa ostavlja Mitrovića samog pred golom. Aleksandar Mitrogol postiže 50. gol za Srbiju! Ovo je milina za gledati!

50. minut - Žuti karton Filipu Kostiću zbog prekršaja na sredini terena.

49. minut - Haland je sada pokušao glavom. Bez problema za srpskog golmana!

47. minut - Norvežani krenuli agresivno. Posle kornera naši igrači mirno izneli loptu van šesnaesterca.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Srbija ima sve razloge za zadovoljstvo. Još 45 minuta ostalo je do plasmana u A diviziju Lige nacija. Orlovi to mogu!

45. minut - Srbija vodi na poluvremenu! Bravo, momci!

42. minut - GOOOOL! Vlahović!!!! Bila je to maestralna akcija naših fudbalera. Brzo, tačno i efikasno!

38. minut - Lepo igra Srbija. Mnogo lepo. Klizi lopta po terenu, čekamo da Orlovi naplate bolju igru.

34. minut - Zamalo! Tadić zavrće, Vlahović glavom u sam ugao gola, sjajno brani Niland. Pokušao je Kostić posle kornera, lopta otišla pored gola.

29. minut - Evo i prve šanse za Srbiju! Od svega korner, ali bez većih uzbuđenja.

25. minut - Nekoliko minuta u kojima Srbija kontroliše dešavanja na terenu. Izgleda da se Orlovi polako prilagođavaju uslovima na terenu.

22. minut - Prvi pokušaj Srbije. Centaršut Kostića, Vlahović uz striktnog čuvara šutira glavom pored gola.

19. minut - Haland šutira sa više od 20 metara, Pavlović izbacuje glavom u korner.

16. minut - Prilično je jasna taktika oba tima. Biće ovo žestoka borba i igra strpljenja!

10. minut - Srbija se opredelila na građenje igre. Lopta ide od noge do noge, Norvežani čvrsti u svakom duelu.

7. minut - Opet je bilo vruće pred našim golom. Korner za Norvešku bez rezultata.

4. minut - Bitka za svaki centimetar terena. Norvežani deluju mirnije na početku.

1. minut - Uh, uh, uh! Za svega 20 sekundi Haland u gol šansi! Brani Vanja Milinković Savić!

Utakmica je počela!

Intonirane su himne Srbije i Norveške. Naš tim će imati solidnu podršku sa tribina! Sve je spremno za početak utakmice.

Utakmicu će voditi arbitri iz Španije. Na centru je čuveni Antonio Mateu Lahoz, a kraj aut linija Pau Devis i Roberto del Palomar. Četvrti sudija je Hoze Luis Munuera, a u VAR sobi sede Alehandro Hernandez i Havijer Estrada Fernandez.

NORVEŠKA (4-3-1-2): Niland - Rijerson, Hanke Olsen, Estigor, Meling - Edegor, Aursnes, Berge - Eljunusi - Holand, Serlot.

SRBIJA (3-5-2): V. Milinković-Savić - Pavlović, S. Mitrović, Veljković - Kostić, Tadić, Ilić, Lukić, A. Živković - Vlahović, A. Mitrović.

Stpjković je dakle za specijal izvršio nekoliko promena u timu u odnosu na duel sa Šveđaniima. Štoperi su Pavlović i Veljković umesto Mašovića i Babića, a mesto kažnjenog Sergeja zauzeo je Ivan Ilić.