Zvezda pretrpela novi poraz, Trabzon produbio rane crveno-belih! Velika kriza drma našeg šampiona! (VIDEO)

15.09.2022

18:59

0

Hamšik i Trezege strelci za domače, NIkolić za srpski tim

profimedia-0722989772 - Copyright Profimedia

Druga utakmica u Ligi Evrope i drugi poraz Crvene zvezde!

Najavljivali su da u Tursku idu na pobedu, ali na terenu nisu mnogo toga pokazali. Bila je ovo večeras veoma bleda i bezidejna Zvezda, pa konačnih 2:1 i nisu toliko strašan poraz. Rezultatski nije strašno, igrački je za veliku brigu.

Trik ideja trenera Milojevića da na klupi ostavi Aleksandra Kataija i počen sa Slavoljubom Srnićem po boku, nije urodila plodom, pa je već na poluvremenu "prizano grešku" i promenio ova dva igrača. Ali, tada je već bilo 1:0 za domaći tim. Gol je postigao Marek Hamšik posle greške odbrane srpskog tima. Ostao je bukvalno sam pred golom, poklonio se na jedan centaršut i matirao Milana Borjana.

FK Crvena zvezda

Napravljena promena nije promenila mnogo u odnosu snaga na terenu. I dalje su domaći kontrolisali igru, a kada je Kangva napravio nepotreban faul i dobio crveni karton, bilo je jasno da kola baš idu nizbrdo. Brojčanu prednost igrači Trabzona su brzi iskoristili i preko Trezega, a opet posle greške, ovoga puta Kange, poveli sa 2:0.

Od tog trenutka delovalo je da turski tim i nema neku želju da dotuče rivala, mada su imali nekoliko šansi, a nadu crveno-belima ulio je Veljko Nikolić u 89. minutu. Do kraja se igralo još pet minuta, ali igre zapravo nije bilo.

Realnost je da je Trabzon večeras bio bolji rival od Crvene zvezde, pred kojom su dani u kojima mora mnogo, mnogo da se radi. I na taktici, i na tehnici, i na pristupu utakmici. Utakmica u Turskoj ogolila je neke stare rane u igri srpskog šampiona, ali i otkrila da ima i novih problema na kojima se mora raditi.

Dve utakmice u Ligi Evrope i dva poraza. Nije nešto što se moglo očekivati pre nekih mesec dana kada su crveno-beli izgledali kao ozbiljna mašinerija. Jasno je da je pred srpskim timom veoma težak zadatak da u naredna četiri kola pokušaju da dođu do dovoljnog broja bodova za drugo, ili bar treće, mesto u grupi,

Na ruku našem timu ne ide ni činjenica da je Ferencvaroš pobedio Monako u Francuskoj. Pogled na tabelu oslikava upravo ono što smo videli na terenu u prve dve utakmice. A posebno u ovoj drugoj.

Dešavanja sa stadiona Šenol Gunar Spor mogli ste da pratite u prenosu na portalu 24sedam.

Kraj utakmice!

93. minut - Bardi oštro šutira, Borjan brani!

89. minut - GOOOL! Veljko NIkolić. Ima li vremena za čudo?

85. minut - Stavili su na muke Borjana njegovi saigrači, ali je nekako uspeo da sačuva mrežu uz veliku pomoć Erakovića.

84- minut - Pankov u igri umesto Kange.

82. minut - Trabzon kontroliše igru, deluje kao da žele da mirno privedu utakmicu kraju. Isto tako deluje da Zvezda sa igračem manje ne može da zapreti. Videli smo i šansu Bozoka, te odbranu Borjana i žuti karton za Kataija.

77. minut - Na terenu su Bozok i Montasir, van igre Đanini i Abdulkadir, koga su izneli sa terena na nosilima.

75. minut - Ne deluje da fudbaleri Crvene zvezde imaju šansu da nešto ozbiljnije urade.

72. minut - Bardi šutira sa dvadesetak metara, na sreću pored gola.

69. minut - Veljko Nikolić menja Bukarija, a Vitor Ugo ulazi u igru umesto Larsena.

68. minut - GOL! Trezege! Ništa ne valja! Ponovo se raspala odbrana Zvezde, Kanga je pogrešio i ponovo je stigla kazna.

63. minut - Kangva je isključen! Start đonom fudbalera Crvene zvezde za drugi žuti karton! Potpuno nepotrebno na sredini terena!

61. minut - Dvostruka promena i u Trabzonu. Na terenu su Bardi i Abdulkadir, a van igre Maksi Gomez i Marek Hamšik.

60. minut - Korner za Zvezdu, ali loš centaršut Kange.

58. minut - Zaličilo je na šansu za Zvezdu, ali je centaršut bio loš. Još dve izmene u Zvezdi. Umesto Pešića na terenu je Kulibali, a umesto Sanoga Ibrahim Mustafa.

52. minut - Žuti karton za Đaninija zbog neopreznog starta, a onda i za Sanoga koji je prekinuo ozbiljnu kontru Trabzona.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Ideja trenera Milojevića da Srnić počne umesto Kataija nije dala rezultata, pa je u poluvremenu obavio očekivanu izmenu.

Kraj prvog poluvremena - Ne izgleda dobro po Crvenu zvezdu. Em gube, em su samo jednom zapretili rivalu. Za očekivati je da Aleksandar Katai, a verovatno i Mirko Ivanić dobiju šansu u drugom delu igre.

38. minut - Navijači Crvene zvezde pevaju Marku Ivkoviću, koji je ubijen u Turskoj pred košarkašku utakmicu Galatasaraj - Crvena zvezda.

38. minut - Posle par burnih minuta ponovo zatišje.

33. minut - Sjajna kontra Zvezde, dobar šut Bukarija, ali brani čuvar mreže domaćih!

31. minut - Poluprilika za Zvezdu, ali zapravo bez opasnosti po Trabzon.

30. minut - Zatišje na terenu. Videli smo pauzu zbog pomoći povređenim igračima.

24. minut - Dragović blokira Đaninija, bilo je baš gusto! Korner za domaće, ali bez opasnosti po Zvezdu.

16. minut - GOL! Gubi Zvezda. Hamšik pogađa glavom!

15. minut - Uh! Kakva bomba Trezegea, brani Borjan!

10. minut - Srnić je izborio korner. Nije bilo opasnosti po Trabzon.

6. minut - Žuti karton za Kangvu i slobodan udarac za Trabzon! Hamšik je ubacio, Milunović izbacio loptu u korner. Opasnost je prošla.

3. minut - Moglo je bude svašta! Vraćanje lopte golmanu umalo je koštalo domaćina primljenog gola. Nije dobro reagovao čuvar mreže Trabzona, ali je uspeo da skloni loptu ispred Pešića.