21:42

0

Nade srpskog šampiona bolje od Omonije

306794826_10160533296909884_7883419934779052707_n - Copyright Promo/FK Crvena zvezda

U prvom kolu Lige šampiona za mlade, fudbaleri Crvene zvezde savladali su Omoniju rezultatom 1:0.

Izabranici Zorana Rendulića pokazali su veliku požrtvovanost i uprkos igraču manje tokom većeg dela utakmice uspeli da dođu do trijumfa. Pobedonosni pogodak postigao je Luka Stojsavljević u 15. minutu. Nakon sjajnog napada po desnoj strani, Miladinović je probio po desnom boku i centrirao na prvu stativu, Nikčević je glavom pogodio okvir gola, a Stojsavljević "odbitak" poslao u mrežu.

U finišu poluvremena situacija na terenu se iskomplikovala za crveno-bele, Nikčević je zaradaio isključenje, međutim, prednost iz 15. minuta je sačuvana do kraja.

Pobeda Zvezde je mogla biti i ubedljivija, u uvodnim minutim drugog dela šansu je propustio Stojsavljević, a malo kasnije Miladinović je pogodio stativu.

Revanš meč se igra u Nikoziji 5. oktobra.

Crvena zvezda je igralča u sastavu: J. Miladinović, Nedeljković (od 89. Cvetković), Leković, Vidojević, Marić (od 62. Mimović), Vukičević ( od 74. Lečić), Stanković, Radonjić (od 46. Matić), Miladinović, Stojsavljević, Nikčević.