Ten Hag probudio Đavole! Junajted postaje kralj derbija – posle Liverpula pao i Arsenal!

18:03

0

Mančester na Old Trafordu savladao velikog rivala 3:1

slavlje igrača Mančester junajteda - Copyright Profimedia

Mančester junajted je u derbiju šestog kola engleske Premijer lige na svom stadionu savladao Arsenal 3:1. Gosti su do ove utakmice imali maksimalan broj osvojenih bodova, ali sada u elitnom rangu engleskog fudbala više nema ekipa sa takvim uspehom.

Prvu veliku šansu imao je Junajted u osmom minutu igre, kada je debitant, Antoni Santos odložio za Diega Dalota, koji je odlično centrirao na drugu stativu, gde je Kristijan Eriksen levom nogom loše zahvatio loptu i ona je završila pored gola Arona Remzdejla.

Samo četiri minuta kasnije Arsenal je zatresao mrežu. Igrao se12. minut kada je  Gabrijel Martineli iskoristio asistenciju Bukaja Sake i rutinski pogodio. Međutim, nakon provere iz VAR sobe utvrđeno je da je pre pogotka bilo prekršaja nad Eriksenom i gol je poništen.

Ipak, su do vođstva prvi stigli izabranici Erika Ten Haga. Igrao se 40. minut kada je Markus Rašford je proigrao Antonija, o ovaj se odlično snašao i pogodio za 1:0.

Samo dvadeset minuta kasnije, bilo je 1:1. U 60. minutu je Arsenal došao do izjednačenja. Martin Odegard je pokušao da uposli Gabrijela Žezusa, ali se lopta odbila do Sake, koji rutinski pogađa i poravnava rezultat.

Novo vođstvo Junajtedu doneo je Markos Rašford u 65. minutu. Bruno Fernandeš je na odličan način uposlio engleskog napadača, a ovaj se odlično snašao i bio precizan za 2:1, da bi 11 minuta kasnije isti igrač rešio pitanje pobednika. Eriksen je sa desnog boka poslao loptu ka Rašfordu koji nije imao težak zadatak da smesti lopta iza Remzdejla.

U narednom kolu Junajted gostuje Kristal Palasu, dok će Arsenal na svom stadionu dočekati Everton.