20:53

0

Tobdžije bolje od Kristal Palasa u gostima

Tan2022-8-5_22475559_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Ian Walton

Startovalo je 31. izdanje Premijer lige, a u sjajnom tempu i velikoj borbi, koja krasi svaki meč najjačeg fudbalskog šampionata na svetu, Arsenal je golovima Gabrijela Martinelija iz 20. minuta i autogolom Geija u 85. minutu pobedio kao gost Kristal Palas 2:0 (1:0).

Arsenal je pokazao talenat i klasu u prvih 25 minuta meča na Selhrst Parku. Uz sjajnog Gabirjela Žezusa, neuhvatljivog u tom periodu, "tobdžije" su presingom nametnuli jak ritam, saterali su domaćina na 20 metara od golmana i tu "oluju" su krunisali golom Martinelija u 20. minutu.

Prvi ovosezonski gol u Premijer ligi postignut je udarcem glavom, jer je posle kornera Zinčenko sa druge stative vratio loptu u peterac a snalažljivi napadač je ubacio u mrežu.

Da je svaki meč u Premijer ligi težak i specifičan, pokazao je nastavak duela jer je Kristal Palas došao sebi, preko Zahe je pokušavao da napravi višak, a samo zahvaljujući sjajnim odbranama golmana Ramsdejla nije bilo viđeno izjendačenje. Odbranio je zicere Eduaru (42) i Ezeu (52) i omogućio svojoj ekipi da ostvari startnu pobedu.

Pokušao je trener domaćina Patrik Vijeira uvođenjem Luke Milivojevića da promeni rezultat, međutim, odbrana Arsenala večeras je bila neprobojna.

A, onda je u polukonri Saka prošao po desnoj strani, uputio je jak udarac, a loptu je Gei glavom skrenuo u mrežu za konačnih 0:2.