Milan počeo silovito odbranu trona! Piksi gledao goleadu na "San Siru"!

18:41

0

Sampdorija Filipa Đuričića poražena kod kuće

Milan - Copyright Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Fudbaleri Milana uspešno su počeli sezonu u kojoj žele da odbrane titulu u Seriji A. Ekipa Stefana Piolija je sa 4:2 pobedila Udineze, iako su "zebre" iz Udina povele, a meč je obeležio i dvostruki strelac Ante Rebić.

Rosoneri su bili bez Zlatana Ibrahimovića i Sandra Tonalija, ali su upisana tri boda.

Već u drugom minutu, "hladan tuš" na "San Siru". Brazilac Rodrigo Besao je dao gol već u drugom minutu, ali je već u 15. Milan preokrenuo, golovima Tea Ernandeza i Rebića. U sudijskoj nadoknadi Adam Masina je doneo novo izjednačenje, pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 2:2.

I kao što je gost imao idealan početak meča, tako je domaćin imao savršen početak drugog poluvremena. Brahim Dijaz je već u 46. minutu dao gol, a u 68. bio i asistent Rebiću.

U timu Milana nije bio Marka Lazetića, ali je zato Srba bilo na tribinama. Meč je iz lože posmatrao selektor Srbije Dragan Stojković Piksi, u društvu pomoćnika Bratislava Živkovića.

U drugom meču, Atalanta je kao gost savladala Sampdoriju. Rezultat je bio 2:0, a strelci su bili Rafael Toloi, dok je Ademola Lukman konačan rezultat postavio u šestom minutu sudijske nadoknade.

Povratnik u tim iz Đenove Filip Đuričić je na terenu bio do 58. minuta.