Zvezda na korak od grupe LŠ! Kanga najavio, a "Hej Pavkov" samo potvrdio plasman u plej-of! (FOTO, VIDEO)

09.08.2022

18:50

0

Ukupan rezultat dvomeča je 7:0, za ulaz u grupu sa Makabijem iz Haife

FK Crvena zvezda015 - Copyright FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Pjunik i u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Posle ubedljivih 5:0 na "Rajku Mitiću", prvak Srbije je sa 2:0 samo potvrdio plasman u plej-of u kojem ga čeka bolji iz okršaja Makabi Haifa - Apolon. A to su Izraelci koji su večeras poraženio sa 2:0. Ali su u prvom pobedili sa 4:0.

Dakle, boriće se ekipa Dejana Stankovića za grupnu fazu elitnog UEFA takmičenja, a trenutno je zagarantovana grupa Lige Evrope. Naravno da je primarni cilj Liga šampiona, mada ni Liga Evropa nije "za bacanje". U svakom slučaju, evropska jesen je tu.

Inače, večerašnji trijumf je obezbeđen golovima Gelora Kange sa bele tačke i Milana Pavkova, a treba reći i da Aleksandar Katai nije realizovao najstrožu kaznu.

Kao i što je najavio Stanković, crveno-beli su išli na pobedu, bez obzira na veliki "kapital" iz Beograda. Imao je manjih kadrovskih problema, s obzirom da nije mogao da računa na Milana Rodića, Aleksandra Pešića i Mirka Ivanića, pa su šansu dobili od starta Marko Gobeljić, Pavkov i Seku Sanogo.

Gobeljić je prvo bio na poziciji desnog beka, a Strahinja Eraković na levom. Mada, u nastavku, kada je ušao mladi Nikola Stanković, došlo je do rokade. Gobeljić je bio levo, a Stanković desno. Takođe, od početka je šansu dobio i Sanogo.

Uvodni minuti nisu bili baš zanimljivi, a najbliži golu u tim trenucima bio je Katai. Zamalo je lopta otišla pored gola. VAR je večeras pomogao Zvezdi, pošto je Škot Vilijam Kalum dva puta pokazao na belu tačku i to posle naknadnog gledanja snimka. U prvoj situaciji, Katai je bio neuspešan, ali u drugoj Kanga nije pogrešio. I sve se to dešavalo u prvom poluvremenu.

U nastavku meča, Pavkov je samo potvrdio prolaz dalje, ali i pokazao da se nalazi u golgeterskoj seriji. Ovo je visokom napadaču šesti gol ove sezone, a prvi u Evropi. Samim tim, Stanković će biti na slatkim mukama u izboru napadača.

I posle tog pogotka, Zvezda više nije imala razloga za strepnju, mada je bilo i grešaka (Milunović). Takođe, šansu su dobili i Stefan Mitrović, Stanković, El Fardu Ben, Ibrahim Mustafa i Slavoljub Srnić.

Može da se kaže da su crveno-beli samo rutinski odradili posao, mada ne možemo da kažemo ni da protiv sebe nisu imali protivnika kadrog da preokrene početnih 5:0. Stavili su na muke Borjana u nekoliko navrata, tačnije bilo je tri šuta u okvir gola. A i činjenica da su na poluvreme otišli sa minusom nije im davalo mnogo nade da urade nešto više.

Već u subotu, Zvezda će u nastavku Superlige dočekati Voždovac.

Dešavanja sa stadiona u Jerevanu mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

KRAJ UTAKMICE!

88. minut - Mladenović, ali neprecizno.

83. minut - Mladenović umesto Juričića.

81. minut - Borjan brani odličan šut Kočjuka. Išla je lopta u gornji ugao.

80. minut - Dragović dobija žuti karton zbog faula nad Radeskim. U narednom napadu "požuteo" i Mustafa. Takođe zbog faula.

77. minut - Srnić umesto Kange.

75. minut - Greška Milunovića, ali ipak na kraju loptu hvata Borjan. Mada je moglo da bude opasno ispred gola kapitena Zvezde.

73. minut - Ni Pavkov ni Ben ne uspevaju da se upišu u strelce. Pokušali su sa nekoliko metara.

69. minut - Ben jedan na jedan, ali golman Pjunika brani. Izlazi Bukari, a ulazi Mustafa.

68. minut - Dašjan visoko preko gola.

66. minut - Juričić sa 10-ak metara, ali odlično brani Borjan. Lopta je išla u donji ugao.

64. minut - Stanković umesto Erakovića. Ben umesto Kataija. Sada je Stanković desno, a Gobeljić levo.

60. minut - GOL! Strelac Pavkov. Prodor Kataija, koji dodaje Gobeljiću. Idealan centaršut. Pavkov glavom rutinski za novi gol ove sezone. Sada je 2:0.

Visoki napadač već je dao pet golova u četiri meča Superlige. A šesti gol ukupno ove sezone.

58. minut - Otubandžo u duelu sa Erakovićem, ali samo korner.

54. minut - Korner za Pjunik. Nema opasnosti po Borjana.

50. minut - Eraković blokira Otubandža. U nastavku akcije gužva u kaznenom Borjana, ali na kraju otklanja opasnost Katai.

Dva navijača utrčala na teren, pa i još jedan. Kraći prekid, ali posle intervencije redara meč je nastavljen.

49. minut - Erakovićev pas presečen, ali je u nastavku Kanga osujetio napad domaćina. Ubrzo i šut Juričića, ali preko gola.

Počinje i drugo poluvreme.

Stanković je izveo Sanoga, a uveo Mitrovića.

Na poluvremenu duela Apolon - Makabi Haifa je 2:0 za domaćina. Podsetimo, pobednici ova dva dvomeča odmeriće snage u plej-ofu za Ligu šampiona.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minut - GOL! Kanga je precizan sa bele tačke. Gabonac pogađa desni ugao gola Bučneva.

43. minut - Nova VAR provera, da li je ranije Sanogo oboren u kaznenom prostoru. I na kraju novi penal! Avagjan dobija naknadno žuti karton.

41. minut - U novoj akciji, novi korner za Zvezdu.

40. minut - Prodor Kataija, proigrava Bukarija na desnoj strani. Centaršut na Pavkova, koji pokušava glavom, ali preko gola.

33. minut - Eraković pravi faul i dobija žuti karton! Izvodi Žuninjo "slobodnjak", ali loš centaršut.

29. minut - Kataiju je odbranjen penal. Čita ga golman Bučnev. Lopta je išla u njegov levi ugao.

27. minut - VAR provera, da li je u prethodnoj sitauciji bilo igranja rukom. Ispostavilo se da jeste. Penal za Zvezdu i žuti za Žuninja.

25. minut - Korner sa leve strane za Zvezdu. Izvodi ga Kanga. Milunović sa nekoliko metara, ali odlična odbrana golmana Pjunika. Najbolja prilika do sada.

19. minut - Borjan se žali na povredu. Ukazuje mu se pomoć ispred gola. Ubrzo nastavlja meč.

14. minut - Katai šutira sa ivice kaznenog, ali ipak lopta ide pored gola.

Navijači domaćina razvili transparent "Karabah je Jermenija, Kosovo je Srbija".

12. minut - Pogrešan pas Milunovića. Sa desne strane na suprotnu stranu, ali lopta odlazi u aut.

4. minut - Otubandžo šutira sa 20-ak metara, ali visoko preko gola Borjana.

3. minut - Faul za Zvezdu na sredini terena. Za sada nema ozbiljnih prilika ispred dva gola.

Na stadionu je oko četiri-pet hiljada ljudi.

Utakmica uskoro počinje.

Prema informacijama TV Arena sport, Zvezdu će u glavnom gradu Jermenije bodriti 150 navijača.

Posle ovog meča, crveno-bele čekaju i obaveze u Superligi. U subotu će na stadionu "Rajko Mitić" gostovati Voždovac.

Pjunik - Crvena zvezda 0:2 (0:1)

STRELCI: Kanga 44p, Pavkov 60

STADION: "Vazgen Sargsjan" (Jerevan)

SUDIJA: Vilijam Kalum (Škotska)

ŽUTI KARTONI: Žuninjo, Avagjan - Eraković, Dragović, Mustafa

PJUNIK: Bučnev, Harutjunjan (od 79. Ausi), Juričić (od 83. Mladenović), Avagjan (od 79. Narajan), Bratkov (od 79. Gareginjan), Kočjuk, Dašjan, Gonzales, Kovalenko, Otubandžo (od 62, Radeski), Žuninjo

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Milunović, Dragović, Eraković (od 64. Stanković), Kangva, Sanogo (od 46. Mitrović), Kanga (od 77. Srnić), Bukari (od 69. Mustafa), Katai (od 64. Ben), Pavkov.

Sudija je Vilijam Kalum iz Škotske.

Poznate su i startne postave, a Dejan Stanković računa na ovih 11: Borjan, Gobeljić, Milunović, Eraković, Gobeljić, Kangva, Sanogo, Kanga, Bukari, Katai i Pavkov.

Kao što se vidi, među starterima su čak četiri igrača iz Afrike, a najistureniji će biti Milan Pavkov.

Printscreen /UEFA

Za domaćina će igrati: Bučnev, Harutjunjan, Juričić, Avagjan, Bratkov, Kočjuk, Dašjan, Gonzales, Kovalenko, Otubandžo i Žuninjo.