0

Autor: G. F.

Posle nepotpunih pet kola Superlige možemo već polako da pričamo o izuzetno prijatnom iznenađenju. To da je Partizan neprijatno iznenađenje to već znamo.

A upravo su crno-beli jedini koji su uspeli da pobede Javor iz Ivanjice u pet mečeva domaćeg šampionata.

U prvom kolu je bilo ubedljivih 4:0 za Partizan u Ivanjici, koji je kasnije podelio bodove sa Radničkim i ekipom TSC, pa izgubio od Novog Pazara.

Zato su Ivanjičani bili gotovo briljantni posle početnog poraza. Odigrali su 0:0 u Bačkoj Topoli, pa dobili Novi Pazar sa 2:1, te Napredak u Kruševcu sa 4:2.

U poslednjem duelu 5. kola upisali su još tri boda pobedom nad ekipom Mladost GAT i sa ukupno 10 osvojenih bodova izbili na 4. mesto u Superligi!

Poveli su domaći već u 10. minutu preko Normana Kembela, ali je radost potrajala samo šest minuta pošto je Milan Mirosavljev izjednačio na 1:1. Zanimljivo je da je i u drugom poluvremenu fudbalerima Javora bilo potrebno deset minuta da zatresu mrežu rivala. Ovog puta to je učinio Luka Luković i tako postavio konačan  rezultat.

Šansu da nastave sa sjajnim partijama Ivanjičani će imati u narednom kolu kada gostuju Spartaku iz Subotice, dok Mladost GAT na svom terenu ima šansu da produbi krizu Partizanu.