Javor kreće ka gornjem delu tabele: Novi Pazar pretio, ali nije izbegao i treći poraz

22.07.2022

19:53

0

Bez iznenađenja na otvaranju trećeg kola Superlige

20201211vmJavor - Copyright MN Press

Fudbaleri Javora iz Ivanjice slavili su na svom terenu na otvaranju trećeg kola Superlige u okršaju sa Novim Pazarom 2:1 (2:1). Pitanje pobednika rešeno je u prvih 45 minuta, a do kraja je prikazana kvalitetna utakmica, sa mnoštvo prilika na obe strane.

Ovom pobedom, Javor je stigao do osme pozicije, dok se Novi Pazar sada nalazi na pretposlednjoj poziciji, sa sva tri poraza.

Teren povratnika jedan je od "tvrđih" u domaćoj ligi, te su od početnih minuta nametnuli svoj ritam igre i odlučno napadali Novi Pazar, koji se odlučio za odbranu na startu meča. Ofanziva Ivanjičana urodila je plodom već u 11. minutu, kada je Luka Gojković sjajnim šutom doneo prednost.

Shvatio je domaćin da je pravi trenutak da pritisne odbranu rivala, te su preko Luke Lukovića, u 15. minutu udvostručili vođstvo. Kontrolisali su igru i u nastavku, kada je gost upriličio iznenađenje, te su preko Milana Joksimovića u 27. minut smanjili prednost Javora.

Nagovestili su gosti mnogo zanimljiviji meč, te su u drugom poluvremenu diktirali tempo, pretili, gol je bio "u vazduhu", ali se rezultat nije promenio.