Jović stigao iz Firence i došao na Banovo brdo da gleda dominaciju Čukinog Badamosija

20:53

0

Srpski reprezentativac dobio slobodan dan u Fiorentini, ali nije mogao bez fudbala

luka jović - Copyright MN Press

Fudbaleri Čukaričkog ostvarili su i četvrti trijumf u Superligi savladavši na svom terenu ekipu subotičkog Spartaka rezultatom 2:0. Golove su postigli Muhamed Badamosi u 51. i Nemanja Tošić u 83. minutu iz slobodnog udarca sa oko 18 metara.

Posle dosadnog prvog poluvremena nastavak je doneo odmah uzbuđenja, jer su gosti preko Todorovskog došli do pogotka, ali je VAR morao da reaguje i da rastuži goste zbog minimalnog ofsajd položaja nesuđenog strelca.

Ovaj poništeni gol pogrenuo je domaće. U 53. timu Badamosi je gotovo pregazio svog čuvara Ostojića, kao da je prešao preko njega pre nego što je izašao sam ispred Manojlovića i rutniskim udarcem pogodio svoj četvrti gol u Superligi.

Sve do 83. minuta igralo se između dva kaznena prostora, a onda je Stanić napravio nepotreban prekršaj u blizini svojih 16 metara. Odatle je proradila levica beka Tošića, koji je prebacio živi zid i pogodio nebranjeni deo mreže.

Utakmici na "brdu" prisustvobvao je i srpski reprezentativac Luka Jović. On je kao gledalac u društvu Vujadina Savića pratio tok meča.