Siti bacio petardu! Real je prošlost, još trokorak do titule u Premijer ligi (VIDEO)

08.05.2022

20:07

0

Izabranici Pepa Gvardiole preboleli šokantan poraz u polufinalu Lige šampiona, pa napunili mrežu Njukasla

Tan2022-5-8_193812506_1 - Copyright Tanjug/AP Photo/Jon Super

Fudbaleri Mančester sitija veoma su blizu osvajanja titule u Premijer ligi. Nakon bolnog i šokantnog poraza od madridskog Reala u polufinalu Lige šampiona, bes su iskalili na Njukaslu.

Mreža "svraka" napunjena je do vrha - 5:0, pa izabranici Pepa Gvardiole tri utakmice pre kraja šampionata imaju tri boda prednosti u odnosu na Liverpul i drže sve konce u svojim rukama.

Kiks čete Jirgena Klopa i remi sa Totenhemom iskorišten je na najbolji mogući načini, te u plavom delu Mančestera navijači već polako počinju da spremaju šampionsku žurku.

Duel sa Njukaslom obeležen je kao potencijalna "mina" za Mančester siti, ali ekipa nije imala ni trunku problema na terenu.

Goste je načeo Rahim Sterling u 19. minutu, a Ejmerik Laport je duplirao prednost u 38. Na treći gol čekalo se do 61. minuta kada je Rodri iskoristio dodavanje Kevina de Brujnea. U 90. minutu u strelce se upisao i Fil Foden, a tačku je stavio ponovo Sterling golom u trećem minutu nadoknade vremena.