Lud dan u Premijer ligi! Liverpul posrnuo u šampionskoj trci, debakl Junajteda, a novi gazda video sunovrat Čelsija (FOTO)

21:29

0

"Đavoli" poraženi od Brajtona sa čak 4:0

Tan2022-5-7_223439321_0 - Copyright Tanjug/AP/Jon Super

Današnji program u engleskoj Premijer ligi bio je veoma zanimljiv, a zatvorili su ga Liverpul i Totenhem. Na "Enfildu", finalista Lige šampiona odigrao je "samo" nerešeno u derbiju sa "pevcima". Rezultat je bio 1:1, pa je tako tim iz Londona pomogao Mančester sitiju.

Naime, trenutno je Liverpul prvi sa 83 boda, ali "građani" imaju meč manje i isto toliko bodova. Siti će u nedelju igrati sa Njukaslom i ima šansu da napravi razliku od tri boda, koja može da bude presudna u bici za titulu.

Na "Enfildu" je poveo gost iz Londona, pogotkom Hong-Min Sona u 56. minutu, a situaciju je samo uspeo da spase Luis Dijaz (74. minut) koji je pre nekoliko dana dao gol i Viljarealu u revanšu Lige šampiona. Ekipa Jirgena Klopa do kraja sezone u Premijer ligi ima mečeve sa Aston Vilom, Sautemptonom i Vulvsima.

Neprijatno iznenađenje je navijačima priredio i Mančester junajted. Ekipa Ralfa Rangnika je poražena na gostovanju Brajtonu sa čak 4:0.

U samo 11 minuta, "đavoli" su bili razbijeni. Moises Kaisedo je u 15. minutu "načeo" goste, a katastrofa je viđena od 49. do 60. minuta. Golove u tom kratkom periodu dali su Mark Kukurelja, Paskal Gros i Leandro Trosar.

Starter je bio i Nemanja Matić koji se oprašta od Junajteda, a u drugom poluvremenu umesto njega je zaigrao Edinson Kavani.

Pobedu nije upisao ni Čelsi koji je ispustio prednost u završnici duela sa Vulverhemptonom. Vodili su "plavci" pogocima Romelua Lukakua (56. i 58. minut), ali su sve anulirali Trinkao u 79. i Konor Koadi u sedmom minutu sudijske nadoknade. Za konačnih 2:2, ali treba reći da je u prvom poluvremenu, Rubenu Loftusu Čiku poništen gol zbog ofsajda.

Duel na "Stamford Bridžu" gledao je i novi vlasnik Tom Boeli koji će na čelu kluba iz Londona naslediti Romana Abramoviča.