Gudelj tuguje, Kostić stvorio slavlje: "Večiti šampion" Lige Evrope zaustavljen

22:48

0

U četvrtfinalu je i ekipa Liona

Tan2022-3-17_214738229_2 - Copyright Tanjug/AP

Fudbaleri Partizana su i definitivno večeras eliminisani iz Lige konferencije. Nakon što je u Humskoj bilo 5:2 za ekipu Fejenorda, u revanš meču osmine finala, u Roterdamu je domaćin slavio sa 3:1.

Ali, iako je Srbija najviše pratila susret u Holandiji, jako interesantno je bilo i u duelu Vest Hema i Sevilje. Ekipa koja je poznata i kao  "kraljica Lige Evrope" eliminisana je porazom u Londonu rezultatom 2:0.

Vest Hem je poveo u 39. minutu golom Tomasa Součeka, što je obezbedilo produžetke, a onda je u 112. minuta Andrij Jarmolenko najbolje reagovao nakon odbijene lopte, pa je Sevilja mogla da tuguje.

Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj izašao je iz igre u 111. minutu, malo pre primljenog gola.

Ali, drugi orao koji je igrao večeras, Filip Kostić je imao više razloga za slavlje.

Naime, Ajntraht je remizirao sa Betisom, 1:1, a Kostić je upisao asistenciju koja je obezbedila četvrtfinale.

Španci su dvomeč odveli u produžetke posle pogotka Iglesijasa u 90. minutu, a kada su svi već videli penale, Kostić i Martin Hintereger su odveli meč u drugom smeru.

Dalje je prošao i Lion, koji je u Francuskoj remizirao sa Portom, 1:1, ali su slavili na gostujućem terenu minimalnim rezultatom, pa sezonu nastavljaju u četvrtfinalu.