Buran meč u Torinu: Glumac "namestio" Milenkovića, Vlahović postigao gol, ali...

29.01.2021

22:06 >> 22:09

0

Autor: D. B.

Fjorentina utakmicu završila sa devetoricom na terenu

Copyright Profimedia

Mnogo, ali mnogo bure očekujte posle duela Torina i Fjorentine. U premijernom meču 20. kola Serija A bilo je 1:1 (0:0).

Ali, to što se meč završio na ovaj način je najmanji problem. Tokom turbulentnog meča timu iz Firence je poništen gol i to Dušanu Vlahoviću (posle gledanja VAR-a sudije su procenile da je bio u ofsajd), a crvene kartone dobili su Kastrovali (61. minut) i Nikola Milenković (72. minut).

Posebno će se mnogo prašine podići posle odluke sudije Di Bela da u svlačionicu pošalje defanzivca reprezentacije Srbije. Centrani odbrambeni igrač “ljubičastih” je ušao u verbalni duel sa napadačem domaćih Belotijem. Tokom žučne raspravi dva igrača su se unela jedna drugom lice u lice, došlo je i do međusobnog prislanjanja čela kada je Beloti odlučio da odglumi da je dobio udarac.

Rezultat svega žuti karton za igrača Torina i direktni crveni za komandata odbrane ekipe iz Toskane. Zbog ovakvog poteza Milenković sigurno neće imati pravo nastupa na meču protiv Intera 5. februara.

Sjajan gol i to u momentu kada su imali igrača manje na terenu postigao je Frank Riberi, koje je Vlahović odlučio da “očisti kopačku”. Izjednačenje i to u 88. minutu meča doneo je Beloti.

Saša Lukić je bio starter u timu Torina i tokom 76 minuta koliko je proveo u igri bio je sasvim dobar.