Mama, mama! Joj, ubio ju je... Alarmantni povici posle 15 udaraca za 10 sekundi
U sudnici pušten audio snimak poziva ćerke pošto joj je otac Nikola Teodorović (55) bušilicom ubio majku u Novom Sadu
U Višem sudu u Novom Sadu nastavljeno je suđenje Nikoli Teodoroviću (55) iz Novog Sada, koji se tereti da je suprugu Gordanu (53) ubio na svirep i podmukao način udarcima bušilicom u glavu.
Na glavnom pretresu, svedočio je veštak sudske medicine i pojasnio da je žrtva zadobila 15 povreda, i da su udarci u potiljak i iza uha bili fatalni. Pušten je, takođe, i potresan audio snimak razgovora Nikoline i Gordanine ćerke sa operaterom Hitne pomoći na kome se jasno čuju povici:
- Mama, mama! Joj, ubio ju je! Mama...
Za 10 sekundi 15 udaraca
Veštak sudske medicine prof. dr Igor Veselinović precizirao je da je žrtva zadobila najmanje 10 povreda u glavu i pet po rukama, koje se smatraju odbrambenim.
- Povrede pokazuju da ih je zadobila u roku od 10 sekundi. Prvi udarac je bio u levu stranu čela, dok je sedela na kauču i gledala televizor, a onda su usledili ostali. Žrtva je trpela bolove visokog intenziteta, a imala je prelom kostiju prstiju šake - objasnio je dr Veselinović.
Doveden iz psihijatrijske bolnice
Nikola Teodorović je u novosadsku Palatu pravde doveden iz Specijalne zatvorske bolnice u Beogradu. Tužilaštvo je ostalo pri predlogu da bude obavezno psihijatrijski lečen, sa čim se složio i njegov branilac, uz zahtev da se izuzme od krivičnog gonjenja zbog neuračunljivosti. Po mišljenju branioca po službenoj dužnosti, Nikola Teodorović kobnog dana nije bio u stanju da shvati značaj svog dela i upravlja svojim postupcima.
Telo žene zatečeno je u dnevnoj sobi, na podu je ležala potrbuške, pa se pretpostavlja da je pokušala da pobegne, ali je izgubila svest, posle čega su joj se ugasile životne funkcije.
Na početku suđenja Teodorović je rekao da njihove dve ćerke nisu bile kod kuće kada se dogodio incident i da je u jednom trenutku uzeo bušilicu koja je stajala u predsoblju, nameravajući da je ostavi u špajz i da je tada udario suprugu koja je sedela i gledala televizor.
Dramatičan poziv Hitnoj pomoći
Kada je posle svega otišao na Temerinski most, odakle je vezavši sebi blok žicom skočio u vodu nameravajući da se ubije, pozvao je ćerke rekavši da je gotovo i da ne može više da izdrži.
One su se odmah krenule prema kući, jedna od njih je ostala na mostu, dok je druga otišla do kuće da proveri šta se dogodilo. Dok je išla prema kući, telefonom je pozvala Hitnu pomoć, govoreći adresu i navodeći da je možda reč o ubistvu.
Na audio snimku razgovora sa operaterom ove medicinske službe, reprodukovanim u sudnici, jasno se čuju povici:
- Mama, mama! Joj, ubio ju je! Mama...
Mislio da ga vara sa prijateljem
Okrivljeni je sredinom septembra na suđenju izjavio da su u porodici do godinu dana pre tragedije mahom vladali skladni odnosi. U delu koji je prethodio ubistvu, rekao je da je sumnjao da ga supruga vara sa prijateljem, ali da je sve to potiskivao i tolerisao kako bi sačuvao brak i porodicu. Rekao je da je ponekad pratio suprugu, ali da ništa posebno nije uočio, sem da je video da je dva puta ušla u auto njegovog prijatelja.
Odgovarajući na pitanje Javnog tužioca zbog čega je skočio sa mosta, Teodorović je rekao da mu je namera bila da se ubije, jer mu ne treba život bez supruge i ćerki.
Suđenje se nastavlja 27. septembra, za kada su planirane završne reč a obe ćerke Teodorovića, iskoristile su svoje pravo i kao privilegovani svedoci nisu svedočile. Isto je učinila i sestra pokojne Gordane.
Teodorović se sumnjiči da je 11. marta, u porodičnoj kući u Ulici Diane Budisavljević u novosadskom naselju Klisa usmrtio suprugu udarcima bušilicom u glavu, nakon čega je seo u kola i odvezao se do Temerinskog mosta, gde je pokušao da se ubije, ali su ga ribočuvari i policajci izvukli iz vode.
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari