aktuelno

Ministar zdravlja istakao važnost sistematskih pregleda za decu, odgovornost je na roditeljima

27.06.2024

12:00

0

Lončar je rekao da se u celom svetu zna da nam se deca ne hrane adekvatno

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
Ministar zdravlja istakao važnost sistematskih pregleda za decu, odgovornost je na roditeljima
Copyright Profimedia

Ministar zdravlja Zlatibor Lončar govoreći o vraćanju sistematskih pregleda u škole ističe da su nam deca najveći prioritet.

Lončar je rekao da se u celom svetu zna da nam se deca ne hrane adekvatno, da jedu mnogo brze hrane i testa.

- Nemaju dovoljno fizičke aktivnosti i previše vremena, jedan deo dece preko sedam sati, provodi na tabletima... Ne možete onda da očekujete od tog deteta da se pravilno razvija. To su naša deca, a sutra se pitamo zašto nisu dobra i ne razvijaju se najbolje - kazao je Lončar za Novo jutro TV Pink.

Ministar zdravlja istakao važnost sistematskih pregleda za decu, odgovornost je na roditeljimaATA Images
 

Kako je rekao, u poslednje dve akcije besplatnih pregleda uvedeni su i pregledi za decu, ali deca sama ne mogu da dođu na pregled.

- Odgovornost je na roditeljima da odvedu dete na pregled. Imamo sredine gde je bio odličan odziv, ali gde i nije - naveo je Lončar.

Kada je reč o deci, naveo je da su istraživanja pokazala da se deci usađuju navike do četvrtog razreda osnovne škole i da je cilj da do tog perioda steknu naviku da treba da se bave fizičkom aktivnošću.

Lončar je najavio da će biti pokrenuta akcija da u marketima i školama budu zdravi obroci, kako deca ne bi mogla da kažu da nemaju izbora.

- Radimo konkretne stvari - naglasio je Lončar.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Pink

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike