aktuelno

Ministar Mali predstavio projekat Expo 2027 jednom od osnivača Epla Stivu Voznijaku

05.12.2023

11:42

0

Projekat "Expo 2027 Beograd" Vlada Srbije proglasila je za projekat od nacionalnog značaja

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
Ministar Mali predstavio projekat Expo 2027 jednom od osnivača Epla Stivu Voznijaku
Copyright TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ

Potpredsednik Vlade Srbije i ministar finansija Siniša Mali predstavio je danas projekat izgradnje kompleksa Expo 2027, jednom od osnivača kompanije Epl (Apple) Stivu Voznijaku, koji je u poseti Beogradu.

Nakon prezentacije, Mali je gostu iz Sjedinjenih Američkih Država uručio korpu organskih jabuka, jer je ta voćka simbol kompanije Epl, a poklonio mu je i "Dušanov dinar" iz 14. veka.

Ministar Mali predstavio projekat Expo 2027 jednom od osnivača Epla Stivu VoznijakuTANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ
 

 

Mali i Voznjak su potom obišli gradilište kompleksa Expo 2027.

Projekat "Expo 2027 Beograd" Vlada Srbije proglasila je za projekat od nacionalnog značaja, a za investitora je proglašeno Ministarstvo finansija u ime Vlade Srbije.

Srbija je u Parizu 21. juna ove godine pobedila u sva četiri kruga glasanja za domaćina za organizovanje međunarodne specijalizovane izložbe Expo 2027 u Beogradu, a takmičila se sa SAD, Argentinom, Španijom i Tajlandom.

 

Specijalizovani Ekspo biće održan u Beogradu od 15. maja do 15. avgusta 2027. sa predloženom temom "Igraj za čovečanstvo - sport i muzika za sve".

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Tanjug

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike