aktuelno

Veliki preokret na tržištu: Još jedan evropski gigant dolazi u Srbiju

08.06.2025

20:14

0

Kompanija se za sada nije zvanično oglašavala o širenju na srpsko tržište

Veliki preokret na tržištu: Još jedan evropski gigant dolazi u Srbiju
Copyright Profimedia

Kompanija Eurospin EKO, koja upravlja filijalama u Sloveniji i Hrvatskoj, odredila je prve lokacije u Srbiji, nezvanično piše portal Retail Serbia.

Preko zastupnika, Eurospin je oglasio nedavno i veliki broj otvorenih radnih pozicija za centralu u Srbiji sa višemesečnim obukama u Hrvatskoj i Italiji.

Prema saznanjima portala Retail Serbia, pojedini sektori započeli su obuke kolega iz Srbije još krajem prošle godine.

Veliki preokret na tržištu: Još jedan evropski gigant dolazi u Srbiju Foto: Profimedia
 

Kompanija se za sada nije zvanično oglašavala o širenju na srpsko tržište.

Eurospin danas posluje na 1.300 lokacija u Italiji, Sloveniji, Hrvatskoj i Malti i zapošljava više od 22.000 radnika.

U 2024. godini kompanija je ostvarila blizu 10 milijardi evra prometa.

Inače, na srpsko tržište nedavno je ušao makedonski diskonter Stokomak, dok je filijala francuskog Carrefoura u Grčkoj još jednom nedavno potvrdila da poseduje master franšizu za Srbiju i najavila ulazak francuskog brenda.

Za srpsko tržište zainteresovan je još jedan zapadnoevropski lanac čiji su predstavnici boravili više puta u Beogradu, ali za sada nema informacija o dolasku u Srbiju, javlja Retail Serbia.

Bonus video: 

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: 24sedam/Retail Serbia

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike