"Doslovno su poludeli": Zaharova uporedila "Koaliciju voljnih" sa Sodomom i Gomorom
Prema njenim rečima, biblijski gradovi u savremenom tumačenju predstavljaju primer potpunog gubitka ljudskih vrednosti
Portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova kritikovala je danas takozvanu "Koaliciju voljnih", grupu zapadnih država koje podržavaju Ukrajinu, uporedivši je sa biblijskim gradovima Sodomom i Gomorom.
Zaharova je za radio Sputnjik ocenila da naziv ove inicijative predstavlja simbol nečega negativnog i tvrdila da je reč o pojavi koju povezuje sa "dehumanizacijom i brutalnošću".
- Kakvo čudno ime - "Koalicija voljnih". Voljnih za šta? Na šta me to podseća? Podseća me na Sodomu i Gomoru - rekla je Zaharova.
Prema njenim rečima, biblijski gradovi Sodoma i Gomora u savremenom tumačenju predstavljaju primer potpunog gubitka ljudskih vrednosti. Ona je navela da su njihovi stanovnici, kako tvrdi, "doslovno poludeli".
Ruska zvaničnica ocenila je da iza delovanja ove koalicije, prema njenom mišljenju, ne stoji težnja ka miru i bezbednosti, već nešto što je nazvala "samom željom". Dodala je da takav način razmišljanja dovodi do toga da se ljudi koji nude mirovne predloge posmatraju kao moguća meta.
"Koalicija voljnih" okuplja više zapadnih zemalja koje pružaju političku, vojnu i drugu vrstu pomoći Ukrajini tokom rata sa Rusijom.
Bure baruta u Crvenom moru: Kao bi nove tenzije u Jemenu mogle da pogoršaju svetsku energetsku krizu
ChatGPT
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari