aktuelno

Bivši gradonačelnik Njujorka dobio državljanstvo Albanije

11.04.2026

12:16

0

Autor: Vladimir Tanacković

Odluka je doneta posebnim ukazom predsednika države Bajrama Begaja

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
Bivši gradonačelnik Njujorka dobio državljanstvo Albanije
Copyright Profimedia

Bivšem gradonačelniku Njujorka Eriku Adamsu dodeljeno je državljanstvo Albanije, a uz to mu je uručen i albanski pasoš, javlja turska agencija Anadolija.

Kako prenose tamošnji mediji, odluka je doneta posebnim ukazom predsednika države Bajrama Begaja.

Za sada nisu saopšteni dodatni podaci o razlozima niti o samoj proceduri kojom je Adams stekao državljanstvo.

U dokumentu se navodi da je državljanstvo dobio na lični zahtev. Poznato je i da je u oktobru 2025. boravio u Albaniji, gde je razgovarao sa premijerom Edijem Ramom.

Tokom svog mandata u Njujorku Adams je u više navrata isticao "divljenje Albaniji i njenim građanima".

Adams je bio gradonačelnik Njujorka od januara 2022. do decembra 2025. godine.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike