aktuelno

Ubio bivšu ženu pa telo zakopao u dvorištu kuće! U zločinu učestvovala i njegova tetka

13.03.2026

07:23

0

Autor: M.M.

Askari je priznao krivicu za ubistvo i sprečavanje zakonite sahrane tela,

Ubio bivšu ženu pa telo zakopao u dvorištu kuće! U zločinu učestvovala i njegova tetka
Copyright Profimedia

Muškarac iz Kardifa u Velsu, Velika Britanija, priznao je da je ubio svoju bivšu suprugu, a zatim njeno telo zakopao u dvorištu kuće u kojoj su nekada zajedno živeli, uz pomoć svoje tetke, piše "Miror".

Alireza Askari (42) priznao je pred Sudom u Kardifu da je u aprilu prošle godine ubio Pariju Veisi (37) u kući u naselju Penilan. Parija Veisi se neposredno pre toga razdvojila od supruga i početkom tog meseca se iselila iz zajedničkog doma.

Ubio bivšu ženu pa telo zakopao u dvorištu kuće! U zločinu učestvovala i njegova tetkaProfimedia
 

Prema navodima tužilaštva, Askari je ženu izbo nožem u staklenoj verandi kuće oko 16.30 časova 12. aprila 2025. godine. Nakon ubistva, telo je sakrio u improvizovanom grobu u dvorištu, koji je bio prekriven zemljom, betonskim pločama i tek posađenim cvećem.

Tužilac Vilijam Hjuz rekao je na sudu da je Askari tog dana u supermarketu kupio set kuhinjskih noževa za koje se sumnja da su korišćeni kao oružje u zločinu.

Pozvao tetku da mu pomogne

Istraga je takođe pokazala da je optuženi pre ubistva razmenjivao poruke sa ženom u Iranu, za koju se veruje da mu je bila devojka. U jednoj od poruka napisao je: "Planiram da je ubiju u Iranu."

Nakon ubistva, Askari je pozvao svoju tetku Marjam Delavari (48), koja je taksijem doputovala iz Londona u Kardif. Tužilaštvo tvrdi da je ona pomogla u prikrivanju zločina. Optuženi je potom ponovo otišao u supermarket, gde je kupio izbeljivač, zemlju za cveće i biljke kako bi prikrio mesto gde je telo zakopano.

Nestanak Parije Veisi policiji je prijavila njena prijateljica dan nakon ubistva, zabrinuta da je žena možda protiv svoje volje zadržana u kući bivšeg supruga. Policija Južnog Velsa pokrenula je potragu za nestalom osobom.

Askari je uhapšen 15. aprila dok se vraćao iz Birmingema u Kardif. U njegovom automobilu pronađeni su kanisteri sa kaustičnom sodom, za koju tužilaštvo smatra da je trebalo da bude upotrebljena za uništavanje posmrtnih ostataka.

Tokom pretresa kuće policija je pronašla telo Parije Veisi zakopano u zadnjem dvorištu.

Obdukcija je pokazala da je zadobila četiri ubodne rane, uključujući povrede na grudima i vratu.

Na suđenju se obratila i sestra ubijene, Hirija Veisi, koja je rekla da je gubitak Parije "slomio njihovu porodicu".

Ubio bivšu ženu pa telo zakopao u dvorištu kuće! U zločinu učestvovala i njegova tetkaProfimedia
 

- Ovaj strašan i iznenadan gubitak potpuno nas je uništio. Veoma boli pomisao da je njena budućnost oduzeta u jednom trenutku. Ono što se dogodilo Pariji nikada ne sme da se dogodi nikome - poručila je ona.

Askari je priznao krivicu za ubistvo i sprečavanje zakonite sahrane tela, dok je njegova tetka Marjam Delavari priznala krivicu za ometanje pravde.

Sudija bi presudu u ovom slučaju trebalo da izrekne u petak.

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike